| Elena_Stefania_1996 a întrebat:

pe 15 august am avut contact neprotejat a durat maxim 5 min dar nu a ejacuat in mine, menstruatia trebuie sa imi vina pe 17 august dar nu a venit si acum am 8 zile intarziere am facut 2 teste si amandoua au iesit negative.Dar mi-a curs acea secretie dar mai rosie spre maronie ma doare si putin burta oare trebuie sa imi vina?

5 răspunsuri:
| William a răspuns:

Maximum 5 minute, uau ce armasar! Daca ambele teste au iesit negative inseamna ca nu esti insarcinata dar daca tot nu esti sigura mai fa unul la sfarsitul lunii.

| Violleta2022 a răspuns:

Cand ai contact neprotejat, chiar daca nu s-a terminat in tine in tine, tot poti ramane insarcinata.
Este de ajuns ca baiatul sa-si fii introdus penisul doar 10 secunde si sa-l scoata, chiar fara sa elimine sperma in tine si daca tu esti in perioada fertila, chiar ai ramas gravida.
Acum, daca testul a fost facut inainte de 5 saptamani de la ultimul ciclu, nu va iesii pozitiv, chiar daca esti gravida, pentru ca nu a fost facut corect.
Abia de azi poti sa faci un test de sarcina!

| vocea a răspuns:

Pai trebuie daca nu mergi la ginecolog ai m-ai pus aceasta intrebare stiu ca mai intarzie acum nu stiu daca asa mult

| ElPocho a răspuns:

Mai asteapta 1-2 zile, dara nu-ti vine du-te la un doctor ginecolog.happy

| Elena_Stefania_1996 explică:

Multumesc mi-a venit dar ma ținut doar 3 zile de ce? Inainte ma ținea 4-5?