| Elena1729 a întrebat:

Sunt foarte ingrijorata si vreau sa cer parere. Pe 15 august am avut contact neprotejat dar nu a ejacuat in mine, a durat doar 5 min max pe 17. Trebuia sa imi vina menstruatia dar nu mi-a venit, am ciclul neregulat uneori imi intarzie 2-3 zile. Simt ca imi curge acea secretie. Ma doare putin spatele mi-au aparut cosuri, am 5-6 zile intarziere. Ce credeti? Imi este foarte frica. Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| PikaPikaChuChu a răspuns:

1. Ca sa ramai gravida trebuie sa fii in perioada fertile, care e la aproximativ 1 saptamana jumate dupa prima menstruatie si alta saptamana jumate sau doua inainte de a doua menstruatie
Tu nu erai nici macar pe aproape de perioada fertila

2. Nu a ejaculat deci no problem

3. Asa mi se mai intampla si mie uneori cand fac sex inainte de menstruatie. Eu zic ca e normal.

Se poate sa fii luat o bacterie ceva si de aia sa iti intarzie, mai ales ca e vara si ai fost pe la strand, la mare, e cald si transpiri mai repede
Dar vad ca ai simptomele dinaintea menstruatiei, asa ca nu ai de ce sa iti faci griji

Simptomele mele sunt urmatoarele: durere de burtica in partea de jos, odata cu asta apar si cosurile, sani durerosi la atingere si mai umflati, schimbarea starii de spirit foarte repede, si chiar inainte cu o zi imi curge o secretie putin colorata

Sper ca te-am ajutat

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai avut doar 1 singur contact sexual, cel din 15 august, nu ai cum sa fii gravida, pentru ca nu erai in perioada fertila.
Dar, daca ai mai avut si alte contacte sexuale intre 27 iulie - 7 august, da, poti sa fii ramas gravida.
Fa un test de sarcina si te vei convinge.

| Elena1729 explică (pentru Violleta2022):

Am mai avut dar toate au fost protejate doar acesta pe 15 a fost neprotejat

| Violleta2022 a răspuns (pentru Elena1729):

Daca a existat chiar si 1 secunda, cand el si-a introdus penisul in vaginul tau, fara protectie, chiar daca dupa aceea si-a pus prezervativ, atunci puteai ramane gravida.

| Elena1729 explică (pentru Violleta2022):

Nu in perioada aceea am facut-o numai cu prezervativ nu a existat o secunda ...doar pe 15 atat s-a intamplat

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual s-a desfasurat in apropierea venirii menstruatiei nu poti fi gravida.

| vocea a răspuns:

Nu ramai gravida daca nu isi da drumul in tine fi mai atenta si protejeazate mai atent

| Nimeni10 a răspuns:

Ai ramas gravida, felicitari.

| Dragut123 a răspuns:

Posibil sa nu fi ramas insarcinata, din cauza faptului ca nu erai in perioada fertila pe 15 august. Totusi exista o sansa destul de mica, din cauza faptului ca ati intretinut relatii intime fara prezervativ. Ai putea incerca sa faci un test de sarcina. Bafta multa!