| DenisTboy a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru. Imi place foarte mult de o fata, este cu o clasa mai mica ca mine dar exista o problema, acesteia i-a decedat tatal in urma cu 3 luni, adica de cand am inceput eu sa o plac, si de fiecare data cand incerc sa ii zic ceva ma intimidez si nu stiu cum sa-i spun ca o plac, as avea nevoie de ceva sfaturi sau fraze care sa ma ajute. Sa ii spun asa subtil, incet. Sa-si dea ea seama ca o plac. Am incercat de cateva ori sa ii spun ca e draguta, iar ea mi-a raspuns ca stie.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da-i pace pentru moment, ca nu-i tumpul potrivit sa-i vorbesti de dragoste, pietenie samd.
Respecta-i durerea si ma caut-o la vara, cand se mai linisteste!

| TanteMarianne a răspuns:

Eeeh spune-i mai intai condoleante tatalui ei, sprijin-o atunci cand ii duce dorul. o sa-si dea seama ca ai un interes pentru ea si o sa-i treaca si dorul tatalui ei(mai devreme sau mai tarziu).da-te la ea, vorbeste pe Facebook, Snapchat, WhatsApp, fa-i complimente despre cuma arata.si poti sa o si inviti undeva.
daca tot e Craciunul si sunt sarbatorile poti sa-i dai si un cadou.

| AndreiGigg a răspuns:

Nu este timpul perfect ca ea sa aiba o relatie. De obicei exista o perioada de timp pana poate trece peste decesul tatalui sau. Deocamdata ar trebuie sa o lasi in pace. Daca vrei pe viitor sa o intrebi ai putea prima oara sa fiti prieteni buni si sa va cunoasteti dar nu foarte mult timp dupa daca hotarasti sa iei decizia finala intreaba. Incercarea moarte n-are. Bafta in continuare.

| Ana4567 a răspuns:

E foarte narcisista! laughing Încearcă mai întâi sa o susții in problema decesului. Sa o încurajezi. Apoi pe parcurs îi poți arăta prin mici gesturi, cuvinte că o placi. Si ea isi va da seama. Sau deja si-a dat si poate nu vrea o relație.