| DenisTboy a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru. Imi place foarte mult de o fata, este cu o clasa mai mica ca mine dar exista o problema, acesteia i-a decedat tatal in urma cu 3 luni, adica cam de cand am inceput eu sa o plac, si de fiecare data cand incerc sa ii zic ceva ma intimidez si nu stiu cum sa-i spun ca o plac, as avea nevoie de ceva sfaturi sau fraze care sa ma ajute. Sa ii spun asa subtil, incet. Sa-si dea ea seama ca o plac. Am incercat de cateva ori sa ii spun ca e draguta, iar ea mi-a raspuns ca stie.

Răspuns Câştigător
| Georgianaaa11 a răspuns:

Ca fata îți zic ca mai bine nu ii spui atât de direct ca o placi, încearcă întâi cu câteva gesturi drăguțe, petrece timp cu ea, poate o inviti undeva ca să aveți o prima întâlnire oficial, apoi la sfârșit ai putea sa ii mărturisești ca o placi, nu trebuie sa ai discursul pregătit, fii natural. Consider ca mai mult te ajuta gesturile, gen îmbrățișări lungi, pupici, faptul ca ii spui ca e drăguță nu ajuta, folosește cuvântul "frumoasa", drăguțe sunt pisicile și cățeii, femeile sunt frumoase. Știi ce zic?

| DenisTboy explică (pentru Georgianaaa11):

Multumesc pentru sfaturi.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depui o cerere in care iti scrii dorintele si intentiile, ea o sa fie surprinsa intr-un mod neplacut, iar orgoliul tau o sa fie pe minus.
Cine naiba a zis ca trebuie sa anunti o fata necunoscuta, ca o placi? Poate in Botosaniul rural, la balurile de la caminul cultural merge tactica asta de agatat, dar intr-o lume fara pamant sub degete sigur NU.
Daca vrei sanse la o fata, te bagi in seama si te faci placut. Incepi cu friendzone.