| dantiberiu23 a întrebat:

Cum fac sa scap de starea de depresie? Cum fac sa recapat pofta de viata?

Răspuns Câştigător
| blueheart a răspuns:

Buna! happy
Starea ta de depresie a fost provocata de ceva,dar este ok daca nu poti vorbi despre acest lucru. Esti trist si de aceea nu te poti simti bine. Trebuie sa iti schimbi modul de a gandi,de a privi viata. E greu sa ai o atitudine optimista acum,dar incearca sa o faci pas cu pas. Nu te nasti cu optimismul ci el se invata. Apropie-te mai mult de familie si de prieteni,incearca sa discuti probleme cu ei. Incearca sa nu stai langa persoane triste,negativiste.
Pune ordine in viata,in ganduri,gandeste-te la ce vrei sa faci cu adevarat si asa vei avea mai putine sanse de a esua.
Fa sport, mananca sanatos, citeste, asculta muzica, iubeste si fii fericit.
Sper sa te simti mai bine. happy

16 răspunsuri:
| Visatoarea a răspuns:

Viata este cu bune si cu rele.Trebuie sa le accepti.Gandeste pozitiv.
Gandirea pozitiva este o atitudine mentala, care admite in mintea ta cuvintele și imaginile ce sunt conductoare la creșterea economică, expansiune și succes. Este o atitudine mentala de la care se asteapta rezultate bune și favorabile.Si eu am momente in care nu am chef de nimeni si nimic.dar imi revin tot singura. Sper ca sfaturile mele te-au ajutat!
Deci nu uita o gandire pozitiva anticipeaza fericirea, bucuria, sanatatea si succesul!

| pwp a răspuns:

Stai in compania oamenilor si comunica cu ei.

| butterflyy a răspuns:

Iti recomand o carte ai si film pentru ea se numeste SECRETUL de Rhonda Byrne e unul din cele mai bune "medicamente "pentru asa ceva crede-ma. macar incearca sa vezi filmul.

| CityOfSatan a răspuns:

Bea.Si gandeste-te la momentele bune din viata ta.Si eu trec prin ce treci tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comunicaea este cel mai bun medicament

| RainboyDash a răspuns:

Ia niste magneziu. Iti readuce cheful de viata

| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru RainboyDash):

Pe moment vrei să zici...

| RainboyDash a răspuns (pentru TheBirdOfTheHermes):

Da pe moment. poti sa si vorbesti cu un psiholog..insa te va costa mult. vorbeste si cu prietenii tai sa te faca sa razi si sa zambesti

| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru RainboyDash):

Tu cui îi dai sfaturi mai precis?

| RainboyDash a răspuns (pentru TheBirdOfTheHermes):

Ti-am spus tie ca e ceva pe moment si i-am spus si celui care a pus intrebarea ce mai poata sa faca. speram sa nu te superi pentru asta

| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru RainboyDash):

Nu am de ce să mă supăr...

| RainboyDash a răspuns (pentru TheBirdOfTheHermes):

Bine happy

| Katoteshika a răspuns:

Fa ce-ti place si stai mult timp cu familia si prietenii.
distreaza-te si incearca lucruri noi si interesante dar nu periculoase.

Răspuns utilizator avertizat
| AleeePunct a răspuns:

Ehh..pai stai si tu cu prietenii, ocupati timpul cu ceva interesant..va trece cu timpul

| Hygeia a răspuns:

Iti recomand o carte : Eckhart Tolle -"Puterea prezentului"