| Annaa05 a întrebat:

Iubitul meu,adica fortul meu iubit mi-a zis ca vrea sa ne despartim, adica vrea sa facem o pauza.Totul era foarte ok,si dintr-o data a luat decizia asta.A zis ca nu stie ce e cu el, dar asa simte momentan.Aseara cand am iesit in club m-am intalnit si cu el, eu eram la o distanta mai mare de unde era el cu niste baieti(prieteni) si un baiat incerca sa ma faca sa rad si vine el si i-a dat un pumn..atunci m-am pus in fata lui si i-am spus sa inceteze,ce are cu el,nu e el de vina ca plang eu acum si am ramas sa vorbim si mi-a spus ca nu si-a batut joc de mine,doar ca el asa simte,ca vrea sa facem o pauza, insa pe mine chestia asta ma distruge.Am fost la un gratar la un prieten comun de-al nostru aseara inainte de club si era si el acolo.L-am evitat cat am putut,am incercat sa ii arat ca sunt fericita dar aseara,cand am stat de vorba cu el ma intreba de ce il evit si i-am spus ca si ce ai vrea sa fac, sa vin sa iti sar in brate si sa iti multumesc pentru tot ce mi-ai facut? din cauza lui in ultimele 2 zile nu am mancat nimic si am dormit 4 ore adunate..nu stiu ce sa fac sa trec peste asta,tin super mult la el si i-am spus ca cu pauza asta risca foarte mult sa ma piarda de tot.A zis ca e constient de asta,l-am intrebat ce simte pentru mine si mi-a zis ca nu stie,a zis ca nu stie ce e cu el si de ce face asta, dar eu nu stiu ce sa fac.ce sa cred.

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Lasa-l. Sterge-l din memorie si treci mai departe. Si daca va veti impaca iar o sa faca asa (cel mai probabil). Incearca sa iti ridici moralu pentru ca daca nu mananci si nu dormi si stai numai suparat o sa dai in depresie si ajungi pe la spital.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

A venit vremea despartirii nu exista pauze

| IsabelaIssa a răspuns:

Nu il mai presa si momentan nu ii pune prea multe intrebari. Daca cere o pauza inseamna ca e satul de ceva anume. Iesiti in continuare ca doi buni prieteni fara obligatii si vedeti pe urma cum stati. Nu il stresa, nu il presa, nu il cauta. Lasa-l pe el sa faca ce simte. Nu stiu ce varsta aveti dar in adolescenta chestiile astea se intampla. Discutati liber si fara ocolisuri ce anume va deranjeaza in relatie. Invatati sa va ascultati unul pe celalalt si sa si tineti cont de problemele fiecaruia ca sa vi le puteti repara. Daca intr-un final nu mai e nimic de reparat mai bine merge fiecare pe drumul lui.

| Doub a răspuns:

Spune-i să ia mai repede o decizie.

| Lawliet14 a răspuns:

Deci prietenul tau l-a pocnit pe altul? Cu ce drept? Te-a abuzat fizic cumva? Parerea mea este ca umbli cu un golan, nu e o relatie de viitor.

| Kenya a răspuns:

Lasa-l sa se gandeasca, stii cum sunt baietii, mai aiuriti, tu treci peste si fii puternica deoarece sunt probleme mai rele in lume.

| ale153 a răspuns:

Baietii au fost, sunt, si vor fi un mare semn de intrebare. De cele mai multe ori sunt indecisi. Cel mai bine e sa fii tare si orice se intampla sa continui sa iti vezi de viata! happy