| MexicanMotorMafia a întrebat:

Buna TPU.Momentan locuies imreuna cu mama adevarata si tata deal doilea.Pe mine ma enerveaza chestia ca el cam repeta intruna cuvantul "Asa". Oare dc? Oare o face anumea ca sa ma inerveze? Ce sa fac sa nu ma mai inervez?

Răspuns Câştigător
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Te-ai gândit ca să foloseşti această situaţie pentru a cultiva toleranţa?

Aceasta este o calitate care ajută foarte mult în viaţă!

Cele bune!

| MexicanMotorMafia explică (pentru Someonewhoappreciatelife):

Sviri. Te referi sa ma folosesc de aceasta situatie pentru a deveni mai tolerant?

| Someonewhoappreciatelife a răspuns (pentru MexicanMotorMafia):

Tu poţi înţelege mai bine răspunsul.
Realitatea e că toată viaţa vom fi înconjuraţi de oameni diferiţi de noi şi nu este rezonabil să ne aşteptăm ca toţi să gândească şi să simtă ca şi noi. Toleranţa ne poate ajuta să evităm multe tensiuni inutile care pot apărea din aceste deosebiri.

| MexicanMotorMafia explică (pentru Someonewhoappreciatelife):

Iti multumesc pentru ajutorul oferit.

| MexicanMotorMafia explică (pentru Someonewhoappreciatelife):

Ms pentru ajutorul oferit.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns (pentru MexicanMotorMafia):

Cu placere prietene!

11 răspunsuri:
| Alina570 a răspuns:

Probabil ca spune "asa" ca semn ca asculta ceea ce spui ca si cum ar zice "Bine" sau "Inteleg" sau ar da din cap afirmativ. Oricum, din ceea ce spui deduc faptul ca tatal tau vitreg este un tip ca lumea, asa ca ai putea sa vorbesti cu el despre asta, desi nu recomand pentru ca dupa parerea mea chiar nu ai motive sa te enervezi.

| Fintommi a răspuns:

Poate ca o zice fara sa vrea. Si eu nu cu mult timp in urma la ziua unui prieten am intalnit o fata care zicea mereu " foarte tare " la orice ii spuneam laughing sau ii zicea alta lumea. Si am incercat sa nu o jignesc cu ceva si i-am spus usor happy " Ai observat ca repeti intruna "foarte tare"? ", si a ramas surprinsa, nici macar nu isi dadea seama cand zicea; i-am atras atentia de cateva ori cand zicea din nou acelasi lucru. Dupa un timp s-a abtinut si nu a mai zis din cate am vazut eu. Oricum, e posibil sa fie ca un fel de tic; daca nu iti place doar spune-i ce crezi si atragei atentia cand zice din nou acelasi cuvant happy Bafta!

| MexicanMotorMafia explică:

P.S:Repeta intruna cuvantul "Așa", cand face un lucru..., nu cand vb eu.

| Alina570 a răspuns (pentru MexicanMotorMafia):

Atunci du-te in alta camera sa nu-l mai auzi, sau pune-ti dopuri in urechi pana cand termina de facut ceea ce face. Tot nu inteleg de ce te enervezi.

| MexicanMotorMafia explică (pentru Alina570):

Ma inervez ptc mi se pare inervant sa repete cuvantul ala.Si il repeta cam des si de alte ori fara sens.

| MexicanMotorMafia explică:

Ma inervez ptc mi se pare inervant tot sa repete cuvantul ala.