| FCx78 a întrebat:

Buna,TPU! Nu mi-a placut deloc ce mi-a spus iubitul meu. Iubitul meu când o vede pe fata si a spus ca e frumoasa. I am spus ca el este atras de ea? El a spus ca nu este atras doar arata ca este frumoasa. Ce parere aveti? Ce inseamna frumoasa? Vreau sa ma luati in serios.

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Eh, daca esti intr-o relatie nu inseamna automat ca ai inceput sa orbesti, ca nu mai vezi bine, e logic sa iti placa oricum persoanele care arata bine pentru ca a fizicul e primul impact pe care il observi la cineva, tu nu te uiti dupa altii? nu te-ai uitat niciodata? Hai fii sincera. Nu asta e problema ca se uita pentru ca e ceva inconstient, nu poti controla, partea nasoala e ca te face sa te simti nasol zicand chestiile astea, adica nu are decenta aia sa le tina pentru el incat sa-ti menajeze emotiile si starile pe care ti le induce, macar e sincer, poate prea sincer ceea ce ar putea deveni deranjant pentru tine.
Ce inseamna persoana frumoasa? Care arata bine, trasaturi ale fetei misto, corp misto care e proportional si se potriveste cu fizionomia si te atrage din primele priviri.

23 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ti-ai cumparat iubit? In felul asta o sa-l obosesti si va rupe "factura". Ce-i frumos si lui Dumnezeu ii place zice o vorba veche. Eu sunt casatorit de zeci de ani si astazi ii zic nevesti-mi ca una este frumoasa. Si ea spune cand ii place un barbat. Dar atat! Ne iubim si gata! Nu-mi amitesc sa fi dat divort pentru asta! laughing

| Violleta2022 a răspuns:

O parere buna, ca uitatul si admiratul nu costa nimic si nu implica nici actiune!

Aici nu este vorba de "atras" ci de admirat si apoi toti admiram ce este frumos, indiferent ca-i fata, baiat, copil ori un obiect, fara sa ne atraga sexual ceva.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Înseamnă că este bărbat, că este plin de viață. Că este normal să o vadă și să nu o ignore, chiar dacă este iubitul tău. Nu a orbit să nu o vadă, doar fiindcă tu îl consideri că este al tău.

| Freya1 a răspuns:

În general nu ai de ce sa ii spui iubitei tale lucrurile astea, pentru ca nu e frumos.
Dacă vezi o fata drăguță, sa fie sănătoasă.Ai vazut-o e drăguță, îți vezi de drum pentru ca nu ai de ce sa dezbați aceste lucuri o data ce tu stii ca mai mult de "e o fata frumoasa" nu ai ce sa simți.Nu are de ce sa îți pese.

| Wr3nch a răspuns:

Inseamna ca esti foarte nesigura daca te stresezi ca le considera pe altele frumoase. Daca te iubeste cu adevarat puteti manca la masa cu cea mai frumoasa de pe lume ca tot cu tine va ramane.

| johnnny123 a răspuns:

Tu nu mai consideri "frumos" niciun băiat de pe planeta în afară de prietenul tău?

| Emma30555 a răspuns:

Nu e nimic gresit sa spui de altcineva ca e frumos, dar normal este sa te vada si pe tine frumoasa sa fie atras de tine. Pot fii altii mai frumosi dar putem sa iubim doar o persoana

| Brizbriz a răspuns:

Daca intr-o relatie un partener nu poate fi atras de alta persoana, relatia aia o sa moara SIGUR la un moment dat, pentru ca, oricat ai fi de indragostit, la un moment dat, totusi, te blazezi

sau si mai rau, se numeste ca te tine sub papuc

gelozia de asemenea strica relatia

| MorcovMajestic a răspuns:

Tie iti spune ca esti frumoasa?

| FCx78 explică (pentru MorcovMajestic):

Nu. Prima data i-a spus pe ea dupa mai tarziu mi-a spus mie.

| MorcovMajestic a răspuns (pentru FCx78):

De cand sunteti impreuna si cati ani aveti?

| FCx78 explică (pentru MorcovMajestic):

Suntem impreuna de 1 an si 4 luni. Eu si el avem 18 ani.

| MorcovMajestic a răspuns (pentru FCx78):

Si el intr-un an si patru luni nu ti-a facut complimente?
Ti-a zis acum ca esti frumoasa dupa ce i-a zis acelei fete?
Nu prea te inteleg
Daca le face altora complimente si tie nu ar trebui sa-l intrebi de ce e cu tine daca nu te apreciaza.

| FCx78 explică (pentru MorcovMajestic):

Aproape niciodată nu mi-a făcut complimente.
Prima i-a spus pe alta fata după mai târziu mi-a spus mie dar foarte puțin. L am întrebat de ce, dar nu are un răspuns.

| MorcovMajestic a răspuns (pentru FCx78):

Pentru ca nu te place. De ce stai cu el? Nu inteleg

| FCx78 explică (pentru MorcovMajestic):

Nu cred ca nu ma place. E foarte timid.
Eu vorbesc despre ce am scris mai sus. happy

| MotanulAlbastru a răspuns:

Sincer, ai o exprimare atât, dat atât de ciudată, încât sfatul meu este să lași relațiile și să citești niste cărți, sa înveți și să îți iei bacul pentru că eu nu știu cum te descurci in lume gândind și scriind așa vraiște.

| FCx78 explică (pentru MotanulAlbastru):

Am luat bacul. Sunt surda, deci oamenii normali între surzi sunt diferiți. happy

Răspuns utilizator avertizat
| luminitzamaria2008 a răspuns:

Frumos, frumoasă adjectiv
1. adesea substantivat (Despre ființe și părți ale lor, despre lucruri din natură, obiecte, opere de artă etc.) Care place pentru armonia liniilor, mișcărilor, culorilor etc.; care are valoare estetică.
sinonime: estetic diminutive: frumușel
1.1. Arte frumoase = pictură, sculptură, gravură (în trecut și arhitectură, poezie, muzică, dans).
1.2. (și) substantivat feminin (la) plural articulat Ielele.

| Alxxxxx a răspuns:

E un băiat sincer și nu, nu este atras de ea =) nu fi prea geloasa

| FCx78 explică (pentru Alxxxxx):

Stiu, sunt prea geloasa. Daca nu este atras, cum i-a spus ca e frumoasa?

| bestadvicegiver a răspuns:

Din experienta mea baietii care observa si alte fete o fac pentru a masca o orientare sexuala catre baieti.