| Jack99 a întrebat:

Trec prin momente mai dificile cu fata pe care o plac, suntem amandoi foarte ocupati si in ultmul timp nu am vorbit ca inainte si mie pentru ca mi a fost foarte dor de ea m am comportat putin ciudat in preajma ei, am incercat sa stau cat mai mult langa ea cand aveam ocazia. Eu tin la ea foarte mult, imi e cea mai buna prietena si nu vreau sa o pierd. Ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Este doar o prietena? Desi o placi? Ai pene?

Cum sa te ajutam noi cu ceva concret cand tu dai aproape 0 informatii? Zi`i ca o iubesti si ca vei face tot posibilul sa fiti impreuna oricand se va ivi ocazia.

| kandaraki a răspuns:

Pai daca sunteti ambii ocupati ce te plangi? daca intr-adevar doriti sa va vedeti, va gasiti ambii timp, dorinta sa fie din partea la amindoi. E doar prietena sau ceva mai mult? probabil ca ai sentimente pentru ea si de asta te macina, daca just good friends cum ai zis tu, de ce te-ai simti vinovat? nu v-ati vazut caci ati fost ocupati ambii, va faceti timp si va vedeti, discutati si atita tot. ce asa mare tragedie? de fapt daca esti copil de 13 ani, e normal. Bafta

| MarianaNiculescu a răspuns:

In week-end poti sa o inviti la un suc sau sa ii dai un buchet cu flori.

| Ionut_Balan_1987 a răspuns:

Daca aveti putin timp liber ai putea sa stai cu ia si chiar daca ai putin timp liber acel putin conteaza decat sa nu te intalnesti cu ea

| SADNESSMACHINE a răspuns:

Prima data, spune-i ca esti foarte ocupat dar faci tot posibilul sa nu o neglijezi. Apoi concentreaza-te pe ce ai de facut, daca e fata buna, v-a intelege ca esti foarte ocupat, iar daca tine la tine, te va cauta ea..Fi lejer, nu ii arata ca esti stresat sau foarte ocupat, vorbeste cu ea insa daca nu mai poti, spune-i ca iti ceri scuze dar ai putina treaba. Daca te roaga sa iesiti pe afara iesi, insa iesi cam cat stii ca ai putea, o ora de exemplu, si din nou, ii explici ca ai putina treaba, daca totusi crede ca o ignori spune-i de ce esti ocupat, spune-i ca faci tot posibilul sa va vedeti, v-a intelege, bafta