| Blanaru_Luci_1994 a întrebat:

Bună TPU, trec printr-o perioadă mai dificilă. Fosta mea iubită este însărcinată, dar nu asta este problema, ci faptul că ia nu vrea să recunoască că sunt tatăl copilului.
Întrebarea mea este: CE TREBUIE SĂ FAC PENTRU AMI RECUNOAȘTE COPILUL?
Aștept răspunsurile dumneavoastră! Vă mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Daca e, fosta' nu ar trebui sa te mai intereseze,, subiectul''
DOAR daca ea vrea poti face textul de paternitate.Dar costa destul de mult si se face doar dupa nasterea copilului.
Apoi nu vad logica. Daca se dovedeste ca ar fi al tau, voi nu sunteti casatoriti, vei fi obigat sa-i platesti pensie alimentara pana la majorat si nu te vei bucura de el in fiecare zi.
Mai bine sezi bland (iti vezi de treaba)

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa nasterea copilului, o dai in judecata pretinzand paternitatea. Vei plati un test de paternitate si daca acesta indica ca tu esti tatal, judecatorul va impune schimbarea numelui copilului si inscrierea in registrul starii civile a paternitatii sale urmand ulterior sa va judecati pentru custodie.

| danay72 a răspuns:

Discuta ca ea.Pe situl jw.org sectiunea cupluri poti gasi articole utile.

| Vvistula a răspuns:

Poate ca nu esti tu tatal copilului, ea stie mai bine cu cine s-a distrat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa nastere, faci testul de paternitate.

| Anonim1989077656477 a răspuns:

Daca nu sunteti casatori si n-ati fost niciodata vezi-ti de treaba!