| Monyyyyy a întrebat:

Buna TPU vreau sa va spun ca la comportament mi sa pare ca seaman cu Bart din Seeds of yesterday, viata mea e groaznica m-am saturat is adoptata si eu su fratele meu el e asa diferit e un cretin hot etc e un baiat problema si e rau nu m-a lasat sa invat etc Sunt la Colegiu la profil electric si vreau sa fiu inginere am 15 ani nu is asa buna la mate dar nu cred ca toti o stiut asa bine dar la fizica is de 10, infine si parintii mei se cam cearta tata a venit din strainatate are 60 de ani nu radeti mama 51 si el so imbatat vb ce nu trebuia etc si mno mi se pare ca is prinsa la mijloc m-am saturat sa plang uneori as vrea sa scap nu va spun toata povesyea ca e lunga ideea e ca eu is cuminte, isteata si altele zic ca fetele bune o sa aiba soti rai e adevarat? chiar nu vreau eu cred ca daca ma rog la Domnul o sa am unu credincios sper si un viitor bun sa pot face facultate macar cu atata sa ma rasplateasca ca am fost mereu cuminte am respectat am rabdat ca m-ai aveam iesiri asta e.Imi cam urasc fratele stiu ca nu e bine dar cand o sa fiu mare o sa vreau sa il vad din An in Paste nu stiti cate o facut etc mama era sa moara din cauza lui.Ce sa fac? Eu is asa cuminte e posibil sa seaman cu ceva strabunic/bunica biologica buna ca eu is asa? Cam cat castiga un inginer incepator dar afara inginer electric? da dupa 1 an vechime etc as vrea sa stiu sa vad daca as putea sa imi cumpar casa mea apartament macar sa traiesc in parte cu sufletul pereche credeti ca exista eu nu cred ca Domnul da oameni rai la aia buni numa daca umblii dupa averi..Eu nu is asa am doar 1, 54 m si nu is grasa dar mai plinuta dar nici chiar plinuta normala ma ingrijorez ca is mica si nu fotomodel adica slaba se intampla ca baieti inalti sa aiba fete mici? Intreb asta pentru ca alti radeau de mine ma faceau urata etc am sufert mult si inca si nu inteleg de ce baieti de liceu nu sa prea uita asa adica eu vor fete de alea gen panarame si care fumeaza, cluburi eu nu is asa.La mine am observat ca se uita cei de 20 si ceva de ani, mi-e frica sa nu raman singura desi e prea repede sa ma gandesc dar nici unu rau cum zic altele ca eu is cuminte ar fi o nedreptate iar Domnul nu face asa.Eu as vrea sa fiu virgina pana ma casatoresc daca m-ar parasi pentru asta? Mai sunt baieti virgini pana la 20 si ceva de ani? Sau credinciosi nu betiti curvari care cheltuie banii pe orice ci familisti

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Mulți băieți ar dori o fată care să știe să scrie corect, crede-mă. Pune mâna pe o carte de gramatică.
No offense, nici mie nu îmi place să mi se atragă atenția pentru orice dar în cazul tău e dramatic.

| RainmakerX a răspuns:

Hey!
Deci... o sa le iau pe rand...

-In primul rand nu este nicio rusine in faptul ca parintii tai sunt oarecum in varsta. Te-au adoptat deci ar fi putut sa aiba si 80 de ani. Nu conta varsta!

-Nu conteaza la ce varsta faci un copil atata timp cat il iubesti si ai grija de el.

-Nu stiu cat castiga un inginer dar stiu un baiat care a terminat un liceu asemanator ca tine si care acum castiga in jur de 2200 de lei pe luna.
22 de milioane

-Domnul are grija de toate. Stai linistita... fiecare actiune are si consecinte chiar daca nu pe moment...
Invata acum si o sa ai maine. Stai acum si pierzi maine. Pana la urma toata lumea pierde si castiga. Nu ai cum sa castigi mereu asa cum nu ai cum sa pierzi mereu.

-Nu conteaza marimea! Ce naiba... este absurd. Eu am 1, 82. Asta ar insemna ca ar trebui sa-mi gasesc o prietena de peste 1, 70 *ca sa nu fie diferenta mare de inaltime *?
Baietii sunt de cele mai multe ori mai inalti decat fetele asa ca este normal ca baiatul sa fie mai inalt decat fata.

Da,exista baieti inalti carora le plac fetele mai mici intrucat au asa un "feeling"... nu stiu cum sa explic, ca si cum ar proteja ceva.

Si la mine la liceu fetele vor cocalari care nu numai ca fumeaza dar le si trateaza ca pe niste... Atata timp cat au bani si arata bine, ce le pasa lor de ce ramane? Vezi? Si eu pot generaliza dar nu ma ajuta cu nimic.

Exista mereu si baieti buni asa cum exista si fete bune.Da, majoritatea poate ca este corupta dar cei buni o sa existe mereu. Ca nu ii vezi tu, asta este alta poveste.

Cei de 20 de ani nu se uita neaparat la tine... Cei de 20 de ani care isi fac prietene de 15, de cele mai multe ori isi bat joc deci ai grija! Sincer, un baiat normal ar trebui sa-si gaseasca pe cineva de varsta lui sau macar sa nu fie 5 ani diferenta. Scuze dar asta este putin cam prea mult. El are 20 de ani, are anumite nevoi... Tu ce poti face la 15 ani?
Clar urmareste ceva.

Nu ramai singura! Stai linistita! Ai timp destul.

La faza cu "virgina pana la casatorie" nu stiu ce sa zic... Nu crezi ca exagerezi putin? Daca vrei sa te casatoresti de la 18-20 de ani atunci e okay. Poti astepta dar daca ai de gand sa te casatoresti pe la 36 atunci ce faci?

Ai si tu o viata... nu te supara dar pierzi anumite lucruri daca astepti sa treaca timpul. Daca astepti pana dupa casatorie atunci o sa apara copiii, munca si numai de chestii de genul nu o sa mai aveti timp.

+ Ca pentru asta ar trebui sa gasesti un baiat exceptional care s-ar putea sa nu existe.

Da, este lumea plina de baieti pana la 20 de ani care mai sunt virgini. Probabil ca ai vrut sa intrebi daca mai sunt "dupa" 20 de ani.

Raspunsul la asta ar fi "da, exista dar rar" Nu cred ca exista baiat care sa-si refuze prietena pe motiv ca "fac asta dupa casatorie". Fete poate dar baieti... ma indoiesc.

Este doar parerea mea.

| Lawliet14 a răspuns:

Da, mai sunt baieti virgini si la varste inaintate. Fetele bune daca se roaga la Domnul, vor avea parte de baieti buni. Rugaciunea e foarte importanta, insa exista si ratiune. Esti o fire rationala, trebuie sa si alegi bine.

Poti sa ramai virgina pana te casatoresti. Daca cineva te iubeste, va ramane cu tine. Sa dea Dumnezeu sa ajungi inginer si sa ai o familie frumoasa!

Eu daca as fi fost mai tanar si singur, m-as fi uitat la una ca tine. Esti de admirat.

| Monyyyyy explică:

Scuze m- am grăbit de aia am greseki

| Monyyyyy explică:

Greseli