| DaNiEla98Elena a întrebat:

Buna tput, m-am despartit de prietenul meu, sunt prea geloasa si ma supar din orice, ne-am dat o a doaua sansa dar ne-am despartit din prostie, il iubesc, am stat 11 luni impreuna, i-am zis sa ne dam o ultima sansa daca merge rekatie merge daca nu nu. Acum zice ca ma iubeste si ca sufera, dar e mai bine pentru noi, eu vreau sa ne impacam ce as putea face( nu are pe altcineva sunt informata in privinta asta)

6 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca sa iti schimbi comportamentul, mai ales daca stiti amandoi ca asta este problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand sa te stapanesti atunci, cu privire la gelozie. Citeste aceasta scurta scriere a lui F.M.Dostoievski,perfecta pentru cei gelosi, e chiar cu un fel de dedicatie la final pentru acestia. Nu e nicio jignire, prezinta totul intr-un mod cat se poate de nevinovat. Poti citi aici online >> http://carti-on-line.blogspot.ro/......vasta.html
Se numeste "Nevasta altuia si un sot sub pat", dar mai bine citesti tu. Nu dureaza mult, dar valoreaza mult.
Ai grija de tine!

| djdani2010 a răspuns:

Arata-i ca il iubesti si tu! nu doar vorbe conteaza, si faptele.

| DaNiEla98Elena explică (pentru djdani2010):

Degeaba ii arat ca il iubesc, stiu ca si el ma iubeste dar el o tine tot pe a lui ca nu vrea sa ne impacam

| Alina570 a răspuns (pentru DaNiEla98Elena):

Daca nu vrea, nu vrea, asta e. Nu poti sa-l obligi sa va impacati. Poate sufera acum, dar faptul ca tu il tot cauti si il rogi ilfac sa se simta bine si sa fie sigur pe el insusi. Poate daca vei inceta sa-i mai acorzi atentie, il va scoate din zona lui de siguranta si se va razagandi. Iar daca nu, asta este.

| Alina570 a răspuns:

Pai daca va iubiti asa mult si va duceti lipsa unul altuia, de ce sa nu fiti impreuna?! Iubiti-va si certati-va, vorba aia, dragoste cu nabadai.