| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor, am 25 de ani si am iubita(20 ani) de o luna si ceva,si vrea tot timpu sa stau cu ea,si i-am spus ca mai am si eu casa si familie si trebuie sa imi mai ajut parintii ca au si ei o varsta,am si o sora dar nu prea o intereseaza si toate se sparg in capul meu si am inceput sa ma cert cu ai mei ca au nevoie de ajutor pein casa,nu stiu cum sa fac sa fie bine in aman-doua partile,nu vreau sa imi las familia pentru ea dar nici pe ea pentru familie,nu as vrea sa incep sa o mint pe prietena mea ca ma doare una alta sau eu stiu ce,am stat de vorba cu ea si a spus ca ea vrea sa fie pe primul loc in viata mea si ca am petrecut destul timp cu parinti,nu stiu ce sa fac, help!

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Deci ea sta cu maica-sa si nu vrea sa o lase singura.Dar pe tine nu intelege cand ii spui de problemele tale.Nu te supara dar in locul tau as pune-o sa accepte situatia.Si tu sa iti vezi asa cum poti si de problemele din familia ta dar si de relatia cu ea. Daca nu vrea asta e.Da-i papucii si gata.

| RAY a răspuns:

E cam vremea sa isi faci o familie, desigur nu dupa o luna cu cineva, nu trebuie sasi uiti familia niciodata aia mereu vor ramane familia ta, ea in scimb va sta cu tine pana va gasi altul si atunci vei regreta ca tiai uita familia, ascultama pe mine familia e langa tine, iubita cat i faci pe plac

| Mădă0611 a răspuns:

Salut!
Cred ca ea se teme ca mama ta o sa iti bage cine stie ce idei in cap si o sa va desparta, ca vad ca zici ca n-o suporta. Incearca s-o faci pe mama ta s-o accepte si poate asa prietena n-o sa se mai teama.

| Doub a răspuns:

Vorbeşte serios cu ea şi explică-i că nu îţi poţi lăsa mama tocmai acum când are nevoie de tine.

| R0R0 a răspuns:

De ce nu o aduci la familia ta? Adica sa stati impreuna la tine acasa, ca sa vada ca parintii tai au nevoie de tine.

| Boy91 a răspuns (pentru R0R0):

Am doua camere si plus in familia mea sunt mai tot timpul certuri din cauza tatalui meu plus ca tatal meu si bea si mie imi este mila de mama ca ramane in casa doar cu el si cu cainele, eu sunt mamos si nu as putea fi fericit stiind ca mama este necajita si nu are pe nimeni langa ea

| R0R0 a răspuns (pentru Boy91):

De ce nu va mutati atunci voi 3 impreuna? (tu, mama ta si iubita ta)
Sa stati in chirie daca nu puteti sa va cumparati o casa.

| Boy91 a răspuns (pentru R0R0):

Prietena mea vrea sa ma mut la ea si sta la casa si din cate vad nu vrea sa isi lase mama

| R0R0 a răspuns (pentru Boy91):

Oh!
Spune-i ca accepti daca poate sa vina si mama ta!

| Boy91 a răspuns (pentru R0R0):

Multumesc ca vrei sa ma ajuti da ii prea de tot, oricum ii o poveste mai lunga ca mama nu o suporta pe prietena mea, chiar nu stiu ce sa fac

| R0R0 a răspuns (pentru Boy91):

Incercam sa te ajut, dar nu vrei asta!winking

| AndreeaCoco a răspuns (pentru Boy91):

Daca ea nu vrea sa-si lase mama, tu de ce ti-ai lasa mama? Cam asta ar trebui sa-i spui prietenei tale, intr-o relatie trebuie sa existe intelegere, ea ar trebui sa te inteleaga, ca pana la urma, e vorba de mama ta! Eu cred, ca ar trebui sa-i ceri iubitei tale sa se puna in situatia ta, si sa-ti zica daca ea si-ar lasa mama singura? Si cred ca raspunsul ei va fi un raspuns si pentru ea. sper ca te-am ajutat!

| Boy91 a răspuns (pentru AndreeaCoco):

Ea anul trecut a fost in Germania la un baiat cu care a avut o relatie si si-a lasat parintii pentru el dar s-a intors in tara deoarece nu a suportat-o mama baiatul si el tinea cu maica-sa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi in viata pe drumul tau, ajungand cu iubita la un consens in asa fel ca relatia sa nu aiba de suferit.Nu fi mamos, da nici nu o lasa pe iubi sa-si joace caii chiar cum vrea ea.pana la urma ea se va marita cand o vei cere, nu cand va spune ea.Deci fii barbat.ia hotarari intelepte.de undeva trebuie sa te rupi oleaca.si ea la fel.

| Mindilica a răspuns:

Dorinta prietenei tale este normala, orice femeie isi doreste sa fie pe primul loc in viata iubitului ei. Asta inseamna ca este matura in gandire si se gandeste deja la o familie. Orice barbat isi va iubi mai mult sotia decat familia pentru ca asa a lasat Dumnezeu. Nimeni nu spune sa nu-ti iubesti mama sau sa nu o respecti dar, daca este impotriva iubitei tale, este bine sa o constientizezi ca alegerea ta este buna si ca te face fericit. Fericirea propriului copil este importanta pentru orice parinte.