| tedy_3816 a întrebat:

Cum sa o fac pe mama sa fie iar fericita? Ea e suparata si doar a fost ziua ei? Ce sa fac eu?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Probabil ca mama are niste necazuri care n-au nicio legatura cu tine.
Du-te la ea, ia-o in brate si tine-o strans, da-i un pupic, intreab-o daca si cu ce poti s-o ajuti.
O sa-i treaca. Mama ta e o fire vesela, zglobie si o sa treaca si peste asta, ai sa vezi.

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Probabil e doar nostalgica ca a mai imbatranit cu un anhee hee
Adreseaza-i complimente si fa-o sa se simta binehappy

| Romancutza a răspuns:

Fa-i o supriza, scoate-o la un restaurant de lux, du-o la o zi de spa, cheama-le pe prietenele ei intr-un loc, asa vor putea sa discute. Fundita, te rog, mersi.

| smaranditza a răspuns:

Pur si simplu arata-i ca esti acolo, langa ea si ca o iubesti
daca poti, fa-i un mic cadou: un buchet de flori, ff simplu, dar cochet(obligatoriu cu florile ei preferate) sau o carte care stii ca i-ar place.
succes

| Puiutz a răspuns:

In primul rand incearca sa petreci cat mai mult timp cu ea si arata`i dragostea ta fata de ea.
Strange`o in brate, da`i pupici cum spune ardnaxur1961.
Ai putea sa cauti un film de comedie si sa va uitati impreuna, o sa va amuzati si va veti simti binehappy.
Du`te cu ea la o plimbare prin parc.
Sau pur si simplu povestiti intre voi.
Si spune-i cat de mult o iubesti, asta o va face clar fericita!
Sper ca te-am ajutat.

| tedy_3816 explică:

Multumesc. Mama zice ca are niste necazuri si e trista, dar ca nu pot s-o ajut eu.

| dღr a răspuns:

E divortata?