| Aida55 a întrebat:

De ce barbatii inseala? straight face

Răspuns Câştigător
| 1cristian1990 a răspuns:

Cum ai ajuns la ideea aceasta?
Nu generaliza! Nu toti inseala! Depinde de foarte multi factori! Te trezesti dimineata si nici o zi nu e la fel ca cealalta! Dar daca o iei asa, de ce inseala, as putea spune ca e natura umana, te straduiesti sa ramai fidel! Din curiozitate, greseala > merita iertare in felul asta iti stie valoarea ta si cat de nesimtit a fost dar daca continua sti ce ai de facut, vrea sa incerce si cu altcineva, sa compare, v-ati certat si din razbunare, din cauza la prea mult bine si vrea putin necaz, etc, cate minti atatea idei! Fetele de ce inseala? (cate minti atatea idei)

77 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

De ce femeile inseala?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Insala asa singuri? Si femeile inseala.

| neutrino a răspuns:

Din aceleasi motive pentru care sunt inselati.

| gelu1970 a răspuns:

Nu crezi ca e gresit sa generalizezi?

| Me01 a răspuns:

Nu toți bărbații sunt la fel dar majoritatea instala, la fel si cu femeile.

| Uzi17 a răspuns:

Pentru ca femeile sunt usuratice?

| AleSmartGirl a răspuns:

Deoarece nu sunt multumiti cu ceea ce au langa ei!

| Aida55 explică (pentru FatUglyVirgin):

Vorbim de barbati aici! Nu schimba subiectul. laughing

| Aida55 explică (pentru Salontanul):

Sunt rare cazurile...

| Aida55 explică (pentru neutrino):

Si care sunt acelea? big grin

| Aida55 explică (pentru gelu1970):

Ma refeream in general. big grin Exista si exceptii, ca la femei...cred. :-s

| Aida55 explică (pentru Me01):

Ba da! In orice cuplu cunosc, casatorit sau nu, cel care a calcat stramb este barbatul. Iar acest lucru apare in jurul varstei de 40 de ani. In urma unor studii, atunci apare o criza a lor.

http://psihologultau.net/......e-ani.html

| Aida55 explică (pentru Uzi17):

Si pentru ca barbatii sunt curvari? big grin

| Aida55 explică (pentru AleSmartGirl):

Pai si de ce au mai facut acel pas? De ce nu au decis sa se desparta, ci au ales sa tradeze? waiting

| LeonardNicolae98 a răspuns:

Stii nu toti sunt la fel... fiecare are o anume mentalitate... Acum daca nu este multumit cu ce ai langa tine baga mama draq divort nu te duce ca prostu sa iti faci rasa de ras laughing

| 1cristian1990 a răspuns (pentru 1cristian1990):

Sau pur si simplu vrea sa va despartiti si gata o vede pe alta mai buna la prima vedere si vrea sa o cunoasca si daca ii iasa pasenta va fi cu ea si inseala, dar pe urma isi da seama ca a pierdut ceva mai bun sau nu se intoarce la prima! Cazurile acestea sunt mai rare, ar trebui sa iti dai seama ca ceva nu e in regula!

mira
| mira a răspuns:

Si femeile pot trece prin aceleasi aventuri.Trebuie tinut cont si de faptul ca barbatii au un psihic diferit de al femeilor.Forma corecta este "insala".

| Danieladana964 a răspuns:

Deoarece au un anume Lips acasa. intelegere, sex, compasiune... sau uneori. rareori, pentru ca asa e in natura lor. nu sunt toti la fel. unii sunt devotati si au rabadre alaturi de femeia pe care o iubesc, altii se pierd rapid cu firea si experimenteaza. un lucru e cert : daca barbatul insala si e casatorit, tot acasa se intoarce, daca femeia insala si e casatorita. baga divort!

| danay72 a răspuns:

Pentru ca asa vor.Dar exista si persoane care nu fac acest lucru. Pe situl jw.org sectiunea cupluri poti gasi unele articole utile.

| Me01 a răspuns (pentru Aida55):

Bărbatul instala atunci cand nu găsește acasă ceea ce are nevoie, daca are o femeie Crizata cred si eu ca se duce la alta, si femeile inseala. daca Sti sa ti bărbatul lângă tine nu te va înșela.

| AleSmartGirl a răspuns (pentru Aida55):

La inceput totul este roz si crezi ca este persoana perfecta pentru tine. Dar, cu cat incepi sa o cunosti mai bine realizezi ca nu e tocmai ceea ce ti-ai dorit. Sunt de acord cu acceptarea unei persoane neconditionat, insa sunt anumite lucruri peste care nu poti trece.
De ce au ales sa tradeze? Din lasitate.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Aida55):

Te auzi ce spui? Pai sa zicem ca 70 % din barbati insala. Cu cine insala? Cu femei! Si atunci? Pe vremea cand invatam eu in scoala in calsa a 11-a se facea logica. Deci deduce tu. E adevarat ca sunt femei care insala cu mai multi barbati dar si barbati care inseala cu mai multe femei. Asa ca nu este chiar asa cum zice "lumea".

| shidance a răspuns:

Nu e vb de inselat, e vb de atractie. dupa omperioada orice baiat care are o relatie intervine monotonia si plictisealea, iar el vrea ceva nou, deci depinde de fiecarre sa mereu aprinsa acel moment de prima intalnire.

| mgtow a răspuns:

Pentru ca trebuie laughing sa le dea o lectie de viata la curve

| eduard1 a răspuns:

Aşa sunt ˝construiţi˝. Răspund la stimuli în câteva secunde. Şi e normal să fie aşa. Cum ar fi ca o femeie să transmită diverşi stimuli către un bărbat şi el să îi răspundă că ˝nu poate˝ că îl ˝doare capul˝ că ˝mai târziu˝ că ˝altă dată˝... Aşa au dispărut dinozaurii big grin

| Aida55 explică (pentru 1cristian1990):

Hmm..convingator raspuns! big grin Nu te contrazic, Cristian! Cum am ajuns la concluzia asta? Pai inca nu am cunoscut nicio exceptie. big grin Cunosc doar bartbati care au inselat. big grin Cand o sa intalnesc un barbat diferit (ceea ce ma insel total), de abia atunci o sa imi schimb parerea legata de partea masculina. big grin

| Aida55 explică (pentru mira):

Am cautat acum in dictionarul de capcane ale limbii romane. Ai dreptate! Forma corecta e "insala". Multumesc frumos! big grinbatting eyelashes

| Aida55 explică (pentru Danieladana964):

Serios? laughing Nu stiam ultima parte. big grin Pana la urma, are sens. De ce sa mai stai cu acea persoana la care gasesti multe "lipsuri"? oh go on Dragoste cu sila nu se poate...

| Aida55 explică (pentru danay72):

Martorii lui Iehova?! Nu multumesc! Sunt crestin-ortodoxa. Nu sunt pro sectelor. big grin

| Aida55 explică (pentru Me01):

Pai si de ce a mai luat-o de sotie pe acea femeie crizata? waiting straight face A luat-o, fiindca a iubit-o, nu? Nimeni este perfect! Cu bune si cu rele trebuie sa iti accepti partenerul. Daca nu, bagi divort, nu apelezi la tradare. :-J