| AVRILavigne1000 a întrebat:

E o decizie extraordinal de grea mama tata in Italia asa mai departe...treaba e ca eu stau la bunici si in acelasi timp si la o matusa in aceaasi casa si tata dupa ce isi cumpara masina are de gand sa ne mutam de aici si cum sa renunt eu si la iubit si la prieteni si la oameni pe care ii iubesc(mama o uraste pe bunica si pe matusa mea cu tate ca ele m-au ajutat sa cresc) eu de aici nu ma misc plus ca vor sa ne mutam undeva in Italia si nu o sa mai pot vizita pe nimeni dupa cum sa ii fac sa inteleaga ca eu de aici nu vreau sa plec? ajutor sunt disperata si parca sunt in ceata nu pot zice nimic funda nu se pune problema

Răspuns Câştigător
| On3St4r a răspuns:

Eu una iti recomand sa pleci, am fost in Italia si stiu cum este. Daca stai in Italia vei avea mai multe de castigat, ma refer hainde si restul, la scoala daca stai acolo va vi mult mai usor, tot dac nu sti bine Italiana e o limba foart usoara, daca stai cu Italieni o luna o inveti la perfectie.La scolile din Italia profesorii nu dau materie multa,dau doar ceea ce e important,Si cum zici tu,de prieteni,sunt si acolo,si sunt mult mai de treaba decat romanii,si stiu despre ce vorbesc, si de iubit iti spun eu ca gasesti si in Italia si oriunde te-ai duce, nu trebuie sa stai aici doar pentru un baiat, doar nu te mariti cu el...batting eyelashes).La inceput cand te duci e putin mai greu dar dupa iti spun eu ca va fi super si cu prietenii.Dar daca nu vrei, taieti si tu odata venele si ameninta-i si gata, nu te mai duce in Italia suta la suta.

| AVRILavigne1000 explică (pentru On3St4r):

Sunt jumate italianca si pe sfert romanca am crescut acolo si stiu cum e poate ca ai dreptate nu e asa de rau si da sunt mult mai cinsiti decat romani doar ca e o micuta problema la mijloc eu acolo in Italia am numai prieteni romani(moldova, constanta si Galati ce sa zic sunt o fata sociabila) apropo unde in Italia eu la castelfranco acolo stau

| On3St4r a răspuns (pentru AVRILavigne1000):

Napoli

| AVRILavigne1000 explică (pentru On3St4r):

Uuu am auzit dar de vazut ba cred ca e frumos unde stau eu e un castel vechi de 1000 de ani ma mir ca mai e inca si nu s-a daramat

12 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Explica-le ca nu vrei sa pleci... Poti doar sa te opui cat de mult poti si sa speri ca vor intelege :-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai sa -mi trag chilotii ce problema dificila, iubit treburi, chestii socoteli.mergi siti vezi de viata lasa prostiile, ca oameni sant peste tot.ia zii iubitului tau sa te ia de sotie sa fiti impreuna toata viasta sa vezi ce mult te iubeste.in secunda unu a uitat si cum te cheama.

| AVRILavigne1000 explică (pentru anonim_4396):

Ha ha imagineaza-ti ca si thu ai fi intr-o situatie ca a mea numai ca parinti tai ar fi mai rai si aici unde stai ca iti e mult mai bine. daca parinti te scoala in fiecare zi la 5 dimineata sa faci treburile casnice cu ei pe langa acolo unde stateai te putei scula cand vrei si nu trebuia sa faci nimic cum ti-ar fi mai bine

| zahy a răspuns:

Daca esti minor nu ai ce face, asta e viata. Daca esti majora te poti inpune nu te pot lua cu forta

| AVRILavigne1000 explică (pentru zahy):

Minora cu toate ca stiu ca exista sante

| zahy a răspuns (pentru AVRILavigne1000):

Nu prea exista sanse daca parinti tai vor sa te ia nu ai sanse atata timp cat parinti tai nu u avut reclamati pana acum la protectia copilului. Nu conteaza unde ai crescut atata timp cat nu exista acte ca parinti sunt... am un lapsus

| AVRILavigne1000 explică (pentru zahy):

Mersi pentru descurajari sad

| zahy a răspuns (pentru AVRILavigne1000):

De multe ori adevaru doare cumplit