| Ionel_Rareș_2001 a întrebat:

Fata pe care o plac spune ca suntem veri, pentru ca tatăl ei este nașul de cununie al unchiului meu. Suntem veri?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu sunteti nici un fel de rude, nici de sange si nici afini (rude prin alianta).

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu sunteti rude, doar cumetri...
Rude de sange nu sunteti, deci nu sunteti veri.
O seara bunahappy

| Filip23 a răspuns:

Da, veri funny.

| express11 a răspuns:

Nu.nu aveti nici un grad de rudenie de sange.

| neutrino a răspuns:

Nu, dar nu a gasit si ea un motiv mai bun pentru a te refuza.

| SkyPilot a răspuns:

Numai rudenia de sange conteaza.

| grab a răspuns:

Daca nu e o legatura de sange intre parintii/bunicii vostri care sa fie clara atunci voi nu sunteti decat ceva cumetrii sau veri de gradul 12 prin alianta, deci nu are nicio legatura cu ce zice ea.

| StarKiss a răspuns:

Nu, n-aveți nicio legătură! Doamne, ce fată! N-a găsit un mod mai bun de a te respinge! laughing