| AlessaAle2 a întrebat:

Hei. Deci, sa încep. Am o prietena care e de o luna și ceva, aproape doua, cu un băiat. Ideea e ca acel băiat îi tot repetă că dacă se va desparti de el, va avea grija ca ea sa nu mai aibă niciodată un iubit. I-a spus asta și de fata cu mine. I-am spus sa îl părăsească pentru ca nu e ok. Dar ea zice ca îl iubește. Deși nu știe cum să îl oprească să nu mai spună asta. Cum as putea sa o ajut? Ce ar putea ea să facă?

Răspuns Câştigător
| Lawliet14 a răspuns:

Ideea e sa te faci auzita, ca sa nu zica ca nu i-ai spus si sa inteleaga ca ii vrei binele. Dar bineinteles ca ea nu se va desparti de el iar tu nu te vei putea baga mai mult. De altfel, baiatul nu i-a gresit cu nimic pana acum cu nimic grav dar ceea ce zice el ne facem sa credem ca nu e chiar normal. Poate fi adevarat ce zice el sau poate nu. Depinde. Nu prea ai ce sa faci... Nu e ok sa fie posesiv!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pare a avea o probleam la mansarda, baiatul ala!
Nu-i normal sa ameninti!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Asa e cand ai 14 ani, ai mancarimi si umbli dupa golani.

| CinVasileeee a răspuns:

Pfff e ceva grav din asa cuvinte poate sa ajunga si la crima