| kitykat_1061 a întrebat:

Hei TPU.
Am o intrebare, e mai mult o problema si vreau sa aflu cat de repede posibil un raspuns.
Joi, la liceu, dupa ce am terminat orele am stat la o tigara, nu am terminat-o si voiam sa o arunc, dar m-a vazut paznicul de la BGS *mentionez ca in liceu avem loc de fumat*
Si m-a dus la doamna directoare, mi-s-a facut mustrare scrisa si miercuri trebuie sa se duca mama sa o ia.
E posibi sa mi-se scada si nota la purtare.
Va rog sa ma ajutati, cum as putea sa ii spun mamei despre asta? * mama stie ca am fumat si ca nu prea o mai fac, dar am avut un scandal urias cu ea pe tema asta*
P.s. eu si mama nu comunicam atat de mult pe cat trebuie.
*funda*

2 răspunsuri:
| HuShEr a răspuns:

Probabil ca o sa ti se scada. daca ai peste 18 ani nu prea vad dc ti s-a facut mustrare mai ales daca erai in locul de fumat. acum depinde si de mama ta cum vorbeste cu directoarea

| Vali2343242 a răspuns:

Ai mentionat dupa ore. De ce ai fuma dupa ore in incinta liceului? Ce tine despre paznic, putea fi mai intelegator. Te-a vazut si alta data? Pun pariu ca astepta sa-i dai ceva la bot. Problema cu mama ta... mhm... nu prea ai ce sa faci. Vorbeste cu diriginta/dirigintele, poate o scoti la capat. Incearca sa iei note mari si promite-i mamei tale ca o sa iei 10 la bac laughing Asa sigur te va ierta (y)
Bafta