| annemary01 a întrebat:

Hei,v-ati simtit vreodata fara nici un chef de viata? Ati simtit ca nici macar prietenii cei mai apropiati nu v-a mai asculta ca inainte si se indeparteaza de voi? Poate vi se par ciudate intrebarile dar asa ma simt eu acum.Ce sa fac sa ies din aceasta stare? Poate e si vina mea, poate ca toti s-au saturat de starea mea depresiva si nu vor sa stea mereu in preajma unei persoane posomorate. Nu vreau raspunsuri spuse in bataie si joc sau doar pentru funda. Vreau sa aud un sfat incurajator si prietenesc.

Răspuns Câştigător
| AnimeChu a răspuns:

Cred că fiecare dintre noi s-a simţit aşa la un moment dat...
Şi chiar dacă ai o stare depresivă, încearcă să fii optimistă, să vezi partea bună a paharului.
Plus, dacă aşa numiţii prieteni te-au lăsat când aveai cel mai mult nevoie, nu-ţi erau prieteni adevăraţi. Să ştii că la un moment dat vei găsi persoane care-ţi vor fi alături, care vor avea nevoie de tine şi de care vei avea nevoie la rândul tău. Există astfel de persoane, prieteni sinceri care vor ştii să te aprecieze şi te vor scoate din depresie.
Nu trebuie să fii trsită. Gândeşte-te că mulţi oameni trec prin clipe mult mai grele şi reuşesc să se repună pe picioare. Ştiu că e greu la început, dar încearcă să zâmbeşti în fiecare zi, intră în discuţii cu oamenii şi încearcă să găseşti puncte comune de interes. Trebuie puţin efort şi din partea ta pentru a reuşi să te simţi mai bine.
Şi nu uita: eşti special/ă în modul tău unic. Nu vei fi niciodată la fel cu altcineva, deci fii mândră de lucru acesta!

5 răspunsuri:
| Alinaame a răspuns:

De cele mai multe ori mi se intampla asta. :-

| rutanklan a răspuns:

Eu in fiecare zi ma simt asa happy. Si apoi zic, da-i dreacu de prosti si imi vad de ale mele. Cu cat esti mai jovial cu atat cei din jurul tau te plac mai mult. So las-o in p+++ de depresie ca si asa murim.

| AmYnAaa a răspuns:

Sincer stiu cum te simti asa nu ma bagau si pe mine prietenele in seama si acum nu ma bagasad vz cam ce nu le place la tine si incearca sa te schimbi si daca vz ca chiar nu te suporta alea nu's prietene adv. FUNDA?

| annemary01 explică:

Va multumesc pentru incurajari.

| adyanadyana a răspuns:

Prietenii niciodata nu sunt chiar atat de sincer..deci mai bine nu mai da atat de multa atentie si concentreaza-te pe altceva...bazeaza-te pe familia ta, mereu iti va fi alaturi indiferent de situatie happy