| redutzu a întrebat:

Hello.
Vreau să vă întreb ceva serios, știu că această pagină vin toți anonimii și scriu răspunsuri care pot fi corecte sau gresite, dar am și eu o întrebare și dacă se poate sa mă ajutați
Având în vedere că acum o lună de zile o femeie s-a băgat cu mine in seama, și am devenit amici, mai vorbim ne mai ajutam, dar ideea e că este o mica-mare problema cum vreți voi sa o catalogați
Este o diferență de vârsta între noi eu 20 ea 40, ea nu are soț, locuiește singura sta la 3 minute de la blocul meu, m-a ajutat mai mereu și eu la randul meu o sa o respect
voi ce părere aveți de acest fel de prietenie?! eu am ales sa fiu de acord având în vedere că mie îmi plac femeile mai in vârstă cât și bărbații să îi ajut, sa am grija de ei, sa fiu acolo pentru ei, nu cred că ar fi o problema doar că nu prea știu cum să mă comport cu ea, dacă aș vrea să o invit pe undeva, cum as putea sa ii zic? in modul clasic sigur ar refuza, ce părere aveți, voi?

11 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Daca te gandesti la relatie de prietenie atunci clar ca nu e o problema.
Daca iti doresti sau isi doreste experiente sexuale dar trebuie doar sa stii ce iti doresti.
Vrei sa iti fie iubita sau doar prietenie si sex?
Diferenta de varsta se va simti daca vreti o relatie serioasa. E foarte greu sa treci peste varsta si pentru ea dar mai ales pentru tine.
Eu zic ca nu trebuie sa discuti diferit cu ea, trebuie sa ii scrii ce simti sau sa ii spui ce simti.
Invit-o direct la o plimbare, cafea si o masa iar de acolo va cunoasteti.

| darrio2007 a răspuns:

Ca sa o inviti undeva, nu ar fi de acord. Doar daca te invita la ea acasa. Pe parcurs, cine stie ce va fi!
Mai ales ca spui ca iti plac femeile in varsta.
Orice tanar la varsta ta spune asta, cand nu are succes la fete de varste apropiate de a lui si se „agață" cate una de 40+, de el. Probabil ca te gandesti la ce ma gandesc si eu si nu stii cum sa treci la alte fapte.

| Simpatic a răspuns:

Poate nici nu vrea genul ala de relatie sa iasa la plimbare, dar poti incerca.
Poate ea vrea sa fie data cu rotile in sus si sa-i faci reglezi punctul G

https://www.youtube.com/watch?v=nD3QwyfFEOc

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Omule! Femeia te place. Mergi la ea cu o floare si o ciocolata si apoi vezi tu ce zice ea. Nu fi fraier!

| yonycka16 a răspuns:

Pentru faptul că te-a ajutat în multe situații, vrei să fi recunoscător prin a o scoate la o cafea / ceai / înghețată, să îți arăți mulțumirea.

| Mosotti a răspuns:

De unde stii tu ca ar refuza pana nu incerci? O inviti si gata, refuza bine, nu refuza iarasi bine.
Daca vrei si relatie cu ea si nu doar prietenie, poti afla incercand sa faci anumite gesturi, sau sa-i zici ca ai vrea o rel cu ea, ca nu te mananca, refuza sau nu.

Daca vrei doar sa fi amic cu ea, e f simplu.

| mi25 a răspuns:

In primul rand raspunde-ti la o intrebare: ce vrei tu in legatura cu aceasta femeie? prietenie, relatie pe interes sau mai mult. Dupa aceea actioneaza in consecinta.
Dar atentie: sunt si femei care vor sa-i fi partener de viata, chiar daca este acea diferenta de varsta. Ti-o spun din proprie experienta.

| wildthing a răspuns:

Crezi ca ea s-a bagat degeaba in seama cu tine?
Ii spui pur si simplu ca o placi. Ce mare smecherie? Eu nu cred ca te va refuza.

| CIaudiu a răspuns:

Daca ti-ai propus sa nu intri intr-o relatie cu ea ai grija ce faci ca sa nu-i dai sperante desarte. S-ar putea sa te placa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, stiu, "nu te lua dupa ei" ti-as zice si eu. Sunt fel de fel de oameni, iar persoana care o cunosti tu, este desigur una "de treaba" ca si tine. Diferentele sunt facute de mediul in care traiti, lucrurile care va intereseaza, pe ce va bazati cand aveti ce nevoie. Mie nu mi-ar conveni ca "un baiat sa profite de faptul ca-s singura si il bag in seama". Motivul pentru care l-as baga in seama, ar fi ca as avea da ceva de impartit cu el. Eu ma simt f prost ca anumite persoane imi tin loc de "relatie", poate ea nu gandeste astfel pentru ca nu te comporti astfel cu ea.

| AdNepereche a răspuns:

Depinde care este realitatea din spatele acelui "s-a băgat cu mine în seama". Faptul că a fost prietenoasă cu tine, nu înseamnă că vrea neapărat o relație, de un fel sau altul. Oricum ar fi, nimic nu te împiedică să încerci să o cunoști mai bine, dacă este ceea ce își dorește și ea. Nimic nu stă (sau nu ar trebui să stea) în calea unei prietenii, indiferent de sexul, vârsta, orientarea sau apartenența de un fel sau altul al celor care dezvoltă respectiva prietenie. Încearcă să afli ce-i place să facă în timpul liber și pornește de la acea informație. Nu te ambala (emoțional) prea tare și fii deschis oricărei noi experiențe.