| Makii a întrebat:

Hey TpU! big grin
Am o problema. Ei bine mie imi place de un baiat, pur si simplu era sa dau peste el pe hol. Eram atat de fericita incat i-am spus si unei amice ( uitasem ca e scorpie ). Ei bine ea a inceput sa vorbeasca cu el, chiar s-au cam apropiat. Adica el i-a facut din prima zi un compliment ( ca cica are ochii frumosi, nu stiu daca e adevarat sau ba dar ea cam minte deci... nu stiu ce sa cred ) si mi-a spus ca m-a facut urata etc.
Ei bine eu chiar il plac dar el este mai mare de cat mine cu 2 ani. ( Eu trec a 7-a el a 9-a ) Nu cred ca semanam mult dar... As vrea o data sa ii spun ce simt ca sa imi iau o piatra de pe inima. Fata aceaia mi-a facut cunostinta cu el dar eu nu am curaj nici sa ii zic buna.
Ce sa fac? :-s crying

Va rog! Help me!

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Deah, pai nu trebuie sa te retii. Adica nu cred ca o sa te omoare sau o sa sare cu o furca la tine daca ii spui ca-l placilaughing De ras nu are sa rada iti zic sigur, pentru ca ar fi tampit sa te piardawinking
Si daca prietena aia a ta e cum zici tu, pai fi in continuare prietena cu ea, dar "ignora" unele lucruri care crezi ca-s minciuniwinking
Du-te spune-i baiatului aceluia ca-l placi si vezi ce zice. Vezi ca poate e si de la tine, adica daca ar fi sa zic chestii care nu le plac la niste fete ar fi "gura mare" "curveala" "prostia" si "mascareala". Si la prostie ma refer la inteligenta nu la desteptaciune, ca poti tu sa ai memorie cata vrei, sa tii minte tot, daca nu legi niste chestii simple (aia e diferenta dintre desteptaciune si inteligenta)winking
Eventual ii poti spune pe mess ca-l placi, poate asa se simte si el mai in largul lui, si poate scapi si tu de unele emotiiwinking

| PrecioussGirl a răspuns:

Poate ar trebui sa vorbesti cu el si sa nu mai asculti ce zice lumea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uff...esti in aceeasi situatie ca si mine.Si mei mi s-a intamplat la fel cu o''prietena'' care cam inflorea lucrurile si zicea ca cia a intrebat-o daca vrea sa fie cu ea. Faza e ca daca sti ca e scorpie e normal sa minta tocmai ca sa te faca sa suferi.Eu zic s aincerci sa vorbesti cu el pe mess sa te imprietenesti cu el si sa nu mai asculti ce zice nebuna aia, fiindca isi va da seama acel baiat ca-l placi deaorece asta vrea sa afca scorpia. Apropo daca zice ca-l placi sa te comporti normal si sa-i zici doar ca ti se pare de treaba, iar daca scorpia insista sa mai zica asa sa ii zici sa zica ce vrea ca nu-ti pasa ce gandeste ea si sa o ignori.

| gyxy73 a răspuns:

1 Nu te supara dar iubirea este ceva ce trebuie asumat nu comentat, nu apleci urechea la faturi ci o cladessti ajutata de experienta si o traiesti an timp.Tu nu ai nici experienta nici varsta pentru a_ti complica viata.2 O viata traita cu teama o traiesti pe jumatate