| ςгเรtเภยкค a întrebat:

Îmi place un baiat care se afla intr-un liceu mai bun ca al meu. Credeți ca diferența aceasta ar reprezenta un impediment major?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Normal ar fi sa nu reprezinte nici macar un impediment minor. Pentru mine si pentru multa lume probabil, nu conteaza studiile. Conteaza ca o fata sa aiba calitati, includem aici si inteligenta, insa scolile sau facultatile absolvite nu reflecta asta. Daca baiatul acela impartaseste parerea mea, atunci nu va fi nicio problema. Daca a primit o altfel de educatie, atunci poti sa-ti iei gandul de la el.

6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Nu este niciun impediment. Fa-ti griji sa te placa si el pe tine. In privinta liceului stai chill.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai si daca eu am studii superioare si sotia mea doar liceul, care-i problema?

| Gabyy2221 a răspuns:

Ăsta în niciun caz nu contează Pentru un băiat nu contează chestia asta. Odată ce este atras de tine și tu de el ce ai spus tu este egal cu 0.Pentru un băiat nu contează dacă o fata este săracă sau bogata, Sau dacă înveți la un liceu mai puțin bun decât al al lui.Asta nu contează Incearca sa fii cât mai feminina ca sa îl poți atrage.Adica sa fi mai feminina înseamnă:sa te îmbraci elegant frumos sa fi îngrijită sa nu înjuri sa fi cuminte sa nu fumezi sa nu umbli cu mai mulți băieți pentru ca va crede ca știi tu nu mai zic. Încearcă sa îi arati ca ții la el și ajutal când are nevoie de tine nu îl critica fi dragastoasa cu el arătai ca îl iubești, și ca ții la el Nu îl părăsi din cauza ca ai auzit ceva rău despre el. Daca el te iubește nimic nu mai contează. Nu fi aroganta și îngâmfata și nu te da superioara în fata lui adică sa îi arati ca tu ești undeva mai sus ca el, băieții detesta aroganta și îngâmfarea femei
Nu vorbi rau despre el la prietenele tale.Pentru ca va auzii și nu va mai vorbi cu tine în veci. Din câte văd eu ești o fata frumoasa nu lasă orgoliul sa Îți retina sentimentele pentru el. Daca îl iubești arătai nu te lua după prietenele tale sau ce vezi la telenovele.Si nu îi vorbi despre foștii tai iubiți.Si nu îi vorbi de rău pe acestea adică pe foștii.Ca va crede ca vei vorbi așa și de el. Și iar nu e bine.Nu încerca să razi ironic în timp ce îl privești în ochi, pentru ca va crede ca vei rade de el și atunci te va ignora.Si nu fi indiferenta cu el. Când vorbești cu el la telefon nu îi vorbi în nas adică sa îi spui " HAI PA" SAU "OK PA" Pentru ca va crede ca nu ții la el. Sper ca mam făcut înțeles. Dacă o sa faci ce țiam zis eu cu siguranță Îți spun 100% ca îl vei atrage.Si el te va aprecia foarte mult pentru ceia ce faci pentru el.Chiar și cel mai rău băiat de pe lume te va aprecia dar nu îți va spune niciodată.

| SoranaCatalina13 a răspuns:

Buna. Nu e nici o problema, traim intr-o societate nasoala ce-i drept, dar nu toti am avut posibilitatea sau sansa sa intram la licee de prestigiu. Dar daca voi va intelegeti, atunci liceul chiar nu conteaza. Dupa ore puteti iesi in oras, mult mai usor happy

| valeria18 a răspuns:

Desigur ca nu. Totul depinde de cit de sociabil este el.

| Anonim5668990 a răspuns:

Posibil. Te poate crede mai neintelectuala ( nu ca ai fi ) dar așa sunt unii din liceele alea mai bune dacă înțelegi laughing