| anonim_4396 a întrebat:

Ma intreb... Oare la voi, fetele, ce va atrage la un mos libidinos care s-ar putea sa va fie tata sau bunic? Nu numai ca inca o besina si da coltul, dar mai si atrana piele pe el precum perdeaua in geam. Si nu vorbesc despre perdeaua apretata. A, si proteza dentara care cel mai probabil ii cade la primul stranut... Si fata plina de riduri cu ochii ascunsi dupa niste dioptrii 5+. Ce considerati voi sexi dintre toate acestea? Ce va atrage pe voi la "barbati" de gen? sunt atatia baieti tineri care va poate oferii iubire. Nu toti baietii tineri sunt "papagali". Daca persoana mai in varsta se crede mai trecuta prin viata aia nu inseamna ca il face si mai destept. Ce va ofera voua o astfel de persoana fata de un tanar?

Eu unul am vazut ieri in oras un cuplu gen Irinel Columbeanu cu Monica. Prima data am crezut ca este cu bunicul, dar atunci cand am vazut ca se mai si saruta... WTF?

Răspuns Câştigător
| Vi003 a răspuns:

Acel mos care emana gaze la cea mai usoara aplecare si care are in permanenta chilotii umezi din cauza sfincterelor nefunctionale, are agoniseala vietii pe card. Duduia amatoare de chelie si par alb, n-are agoniseli pe card, deci, atenteaza la contul distinsului domn. Cum sotia dumnealui sta mai tot timpul in bucatarie ca sa prepare compot si mancare usor digerabila (papa bun), posibilitatea ca juna cu sexagenarul sa fie vazuti impreuna, este aproape nula. Sunt de evitat nepotii care se intorc de la scoli si care ii pot poza pe cei doi aflati in tandreturi. Ei, si? Cum toate nu sunt ce par a fi, aventura continua.winking

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Banii si puterea ala e motivu https://www.youtube.com/watch?v=NCMeO8RnNig

| AFR81 a răspuns:

Pui intrebarea, insa sunt convins ca stii si tu raspunsul: banii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bani bani bani bani

| R0R0 a răspuns:

Oh! Atat de scarbos.
Cum bine stiu toti, motivul sunt banii. Eu, ca fata, nu as putea face asta nici pentru o viata de regina.

| Oana92 a răspuns:

Majoritatea sunt atrase de portofel. E un mod de viata pentru ele, singurul pe care il cunosc.

Exista, fireste, si exceptiile. Exista astfel de perechi care pe anumite planuri se completeaza. Daca ei sunt fericiti si impliniti asa, ce treaba avem noi din asta?

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Ma,nu stiu ce vor spune femeile, dar psihologia si realitatea spun ceva. Femeile care au trecut de 20 ani, si se,, combina,, cu unul de 40, nu inseamna ca sunt pornite sa ii manance banii.Da,aspectul financiar este important,si evolutia ne invata ca barbatii care au mai mult,castiga mai multe femei.

Inainte sa arunci verdicte gen,,profitoare,,, sa o luam logic.Ce fac femeile de la inceputul omenirii? Cresc copii si au grija de casa.Dar banii de unde vin? De la barbatul care ii este alaturi. Faptul ca s-a schimbat situatia financiara a femeilor, nu schimba nimic in ideea ca un barbat care are putere financiara este mai atragator. Femeile gandesc mult cu sentimentele si instinctele, nu doar cu aspectul.

Tu, un puta la 20 ani, nu o sa ii oferi unei femei aceeasi maturitate, intelegere, protectie si experienta de viata pe care o are unul de 40, decat in cazuri rare.Nu vad ce femeie serioasa o sa se uite la unul de 20 ani care are ca pasiune sa bage la pariuri,spartul de seminte si lipsa serviciului din lene. Poti sa arati tu ca DiCaprio,daca te duce mintea cat o nuca si esti vai de steaua ta,nu ai sanse.

Iubirea nu tine de foame,zicea o vorba. Poti sa iubesti cat vrei, dar bataia, bautura, saracia, astea nu incalzesc cu nimic o femeie.

Ca sa inchei slujba.Psihologia spune ca femeile cauta barbati maturi, seriosi, care stiu sa rada cand e cazul, dar sa poata lua atitudine la nevoie si sa isi poata intretine atat sotia cat si copii.Restul sunt basme si diverse femei care au alte cai, dar foarte rare.

| Mădă0611 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Pe langa asta, cele care au crescut fara tata, sau l-au pierdut destul de devreme, cauta iubirea/protectia paterna in partener, doar unul in varsta fiind capabil sa le ofere ce au nevoie.

| TrăieşteClipa a răspuns:

"Daca persoana mai in varsta se crede mai trecuta prin viata aia nu inseamna ca il face si mai destept."

Poate ca era deja destept, si prin viata a trecut cu siguranta.

"Nu toti baietii tineri sunt papagali."
Corect.
Dar tu esti.
Vindeca-ti invidia si poate gasesti o fata care te va "iubii".

| raluk27 a răspuns:

"sunt atatia baieti tineri care va poate oferii iubire."

Fiind mai batrani, au facut scoala pe vremea lu' Ceaşcă, si n-au probleme gramaticale. Stiu sa scrie un sms corect.

| anonim_4396 explică (pentru raluk27):

Vai, draga! Ce sa zic. M-ai dat pe spate cu comentariul tau. Nici ca ai gasit altceva de ce sa te legi. Ce scoala au facut ei pe vremea lui Ceasca? Aia se numeste scoala cand unii batrani pun acel "i" in locul lui "a" in gramatica limbii romane? Am vazut atatia care scriu cind in loc de cand. laughing si doi la mana, cauta razvan anghelescu pe youtube sau google sa vezi acolo mentalitate de batrani scolarizati pe vremea lui Ceasca. Dupa sa comentezi.

| raluk27 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai au facut, sa stii. Ca pe vremea lui Ceasca se intra cu admitere la facultate, nu cu dosar, erau doar facultati de stat, nu particulare ca ciupercile dupa ploaie, erau maximum 30 de studenti in an, nu sute. Faptul ca la un moment dat se folosea î in cuvinte, nu era o greseala. Sunt sute de carti in care se folosea aceasta ortografie. Pana prin 1990 asa se scria. Abia dupa '90, Academia Romana a luat initiativa schimbarii ortografiei.
Nu vorbim de mentalitate, ci de ortografie, de stiut cati "i" sa pui, sa folosesti litera mare cand incepi o propozitie si mai ales sa faci acordul subiectului cu predicatul, draga!

| anonim_4396 explică (pentru raluk27):

Degeaba au facut facultate daca mentalitatea a ramas mediocra si dupa 1989 cand a cazut comunismul au continuat sa duca tara asta in rahat votand tot pe cei care au dat plasa cu mai multe in ea. Si in strainatate s-a facut facultate, dar batranii nu au gandirea atat de mediocra precum batranii din Romania. Crede-ma ca am vorbit cu batrani din toata Europa inclusiv SUA/ Canada si nu numai pe Facebook. Ei gandesc cu cap inainte de a lua o decizie nu precum batranii nostri care se gandesc numai la ei nu si la tinerii din Romania. In alte tari de aceea se traieste bine, pe cand noi suntem in rand cu Africa si Somalia. Daca au facut facultate asa cum spui, atunci ar trebui sa stie lucruri esentiale. Doar la facultate nu te invata numai gramatica limbii romane. Ti-am zis, cauta-l pe Angelescu sa vezi pe cine lauzi tu "ca a facut". Bine, unii au facut. Dar unii sunt pamant de flori si cica ai ce invata de la batrani. Ce sa inveti cand ei sunt bata? Iar tu ce faci aici? Imi predai lectii de limba romana? Ori suntem pe net, ori suntem la scoala? Eu cred ca ai gresit locul. Iar daca te crezi tu cea mai desteapta atunci fie. Dar ramai cu mandria. Premiu nu primesti. Si crede-ma ca nimeni nu este corect. Fiecare facem greseli in scriere.

| raluk27 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bla bla bla bla. Tu esti la protest in Piata Universitatii sau esti pe net?
Pentru a doua oara. Nu vorbim de mentalitate.
Vorbeam de faptul ca batranii (multi dintre ei), asa cu pieile cazute, scriu mai corect decat tine, care esti tanar/a si grozav/a. Si daca suntem pe net ce? Mentalitatea generatiei de azi "scriu cum vreau si cum am chef" ti se pare ok? Se mai plangea unu zilele trecute ca nu poate scrie ca lumea, ca e noapte si e obosit.

| anonim_4396 explică (pentru raluk27):

Decat sa te contrazici cu mine, mai bine continua sa iti cauti iubirea de 80 ani in cadru sau in scaun cu rotile care sa iti lase mostenire toata averea lui ( daca are ). Cred ca te-ai simtit si de aceea ai sarit de fund in sus si cum nu aveai altceva de ce sa te legi, te-ai legat de gramatica. Dar ia mai pupa-ma tu unde nu bate soarele. Ok? Hai pa!

| raluk27 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda... Ce concluzie ai tras... Si ce educatie aleasa ai!
Inainte sa vedem paiul din ochiul altuia, mai bine vedem barna din ochii noștri happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum nu vreau sa fiu rau. Dar nu stiu ce intelegere le ofera un barbat mai inaintat in varsta pentru ca nu prea accepta despartirea atunci cand femeia vrea sa plece. De multe ori ele pleaca in saci negri, de plastic. Am vazut atatea cazuri la stiri cand ea 20, el 40 sau 50. Bine, poate exista si cupluri fericite. Dar eu nu vad bine aceste "relatii". Totul este trecator pentru ca fiecare are modul sau de a gandi. Nici intre tineri nu este numai miere. Dar nici sa te iubesti cu un mos pentru bani sau ca vezi Doamne, gandeste mai matur. Asta nu se numeste iubire.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand anii iti vor inflori la tample si vei fi la randu-ti sexagenar, vei afla raspunsul la aceasta intrebare de la o fatuca ce abia a eclozat.Iti va sopti la ureche(desi eu cred ca va fi mai mult un strigat ),privindu-ti ochii plini de cataracta, ca te-a ales pentru ca doar un barbat matur si trecut prin viata ii poate oferi ceea ce are nevoie si, desigur, pentru sex-appeal-ul tau.O vei crede, pentru ca buzele ei carnoase nu te vor lasa sa nu o faci.Eu zic sa-ti notezi in jurnal, ca in ziua in care, printr-o minune, vei fi in aceasta situatie, sa stii ca ea te vede ca pe un card visa electron.