| Sas a întrebat:

Nu înțeleg de ce nu pot avea și eu o iubită.Am 27 de ani și nu am avut niciodată. Recunisc că sunt mai timid și nu am abordat decât online.Dar nici pe stradă nu se uită măcar după mine vreo fată.

24 răspunsuri:
| Sas explică:

Păi ideea este că nu merge sa abodezi pe stradă. Poate chema și poliția pentru abuz.

| RAY a răspuns:

După aspectul fizic nu esti un băiat urat, freza o poti face mai modernă și niște haine mai ok și vezi de tinder, badoo, sentimente, eu spun că vei gasi, dar lasa din pretenții

| Sas explică (pentru RAY):

Nu am pretenții.Am încercat pe toate site-urile de dating.

| Violleta2022 a răspuns:

Din doua motive:
1. ca nu iesi in viata reala sa le cauti ci stai si te plangi pe site-uri online de nu sunt fete reale, ci numai flirt si minciuna.
2. si apoi, ca nu inveti sa deschizi gura sa faci complimente si avansuri fetelor care-ti plac, ca sa poti gasi pe cineva, in viata reala.
Daca tu astepti sa se uite fetele pe strada dupa tine sau sa te agate, atunci te-ai nascut mult prea tarziu si vei muri singur si virgin.

| Sas explică (pentru Violleta2022):

De ce o fată nu poate aborda? Ce are? Am încercat sa mă i-au de ele pe stradă și m-au respins. Părinții mi-au spus că mă poate lua poliția.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sas):

UN barbat adevarat NU se lasa abordat de fete, numai un prost sau incapabil o face si este abordat numai daca are bani destui ca sa compenseze cu lipsa inteligentei.

Sunt foarte curioasa sa aflu de unde a agatat-o taica-tu pe maica-ta?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sas):

Daca SUTE de ani agatatul pe strada a functionat, cum poti tu sa spui ca-i aiurea?
Nu stiu baiete unde dormi tu si cine te-a educat, dar la 27 de ani sa nu fii capabil s afaci avansuri unei fete ca sa o atragi, esti de plans.
Apeleaza la babe, pe la biserci, poate se arnajneaza vreo intalnire cu vreo fata batrana sau mai uratica, daca tu nu esti capabil sa deschizi gura si sa fii respectuos cu o fata, ca sa faci placere si sa te accepte.

| Sas explică (pentru Violleta2022):

Nu am unde ieși, nu am niciun prieten și sunt foarte timid.Cw vrei sa fac?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sas):

De ce nu ai unde iesi? Te tin parintii incuiat in camera?
La 27 de ani esti ditamai barbatul si multi la varsta ta sunt insurati si au copilasi, tu ce mai astepti?
Apeleaza la babe sa te insoare!
Mergi la biserica si roaga-te sa-ti dea cineva atentie, o roaga-te de babale de la biserica sa-ti gaseacas o fata cuminte si linistita chiar daca este " fata batrana" ca si tine, ca nu se stie niciodata de unde sare iepurele.

| dullcat a răspuns:

Buna.Observ ca pui destul de des aici aceeasi intrebare, sub alta forma.Inteleg ca te preocupa/supara mult, dar intrebarea importanta e: ai incercat vreunul din sfaturile anterioare primite? Ca totusi sunt atatea raspunsuri din care sa alegi.

| Sas explică (pentru dullcat):

Cum adică să abordez pe stradă, e o prostie.

| Sas explică (pentru dullcat):

Nu pot aborda așa pe stradă pur și simplu

Răspuns utilizator avertizat
| Sas explică (pentru alexxxxxxxxxxxxzzzzz):

Păi da, e cam aiurea să mă i-au de ele pe stradă

| Sas explică (pentru dullcat):

Da,dar eu nu abordez sunt timid

| Freya1 a răspuns:

Încearcă și tu la o persoana autorizata ce iti poate depista problema.

| Frank51 a răspuns:

Și eu am tot 27 de ani imediat, am avut în jur de 5-6 relații, dar nu a fost să fie. Treaba stă în felul umător, dacă îți e "predestinat", o să apară în viața ta persoana potrivită la momentul potrivit, o persoană care să te placă pentru ceea ce ești. Uite exemplul meu, degeaba am avut 6 relații eșuate, nu am câștigat nimic. Unii vor spune că am câștigat experiență, fals. Fiecare persoană este diferită, și experiența cu una noua va fi unică, din nou și din nou.

| Lukasssz a răspuns:

Încearcă să agati la locul de munca, prin oras te bagi in vorba cu ele, cine stie dar cel mai important, lasa site-urile matrimoniale deoparte alea sunt doar pentru aventuri de o noapte doua si pe urma iar rămâi singur.

| Sas explică (pentru Lukasssz):

La muncă nu am fete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii sunt predestinați sa fie singuri. Poate.

Răspuns utilizator avertizat