| anonim_4396 a întrebat:

Nu simt setimentul de tristete
Am aflat ca tata e grav bolnav dar eu nu simt nimic
Traiesc o stare pe care nu am mai intalnit-o niciodata, poate cineva sa-mi explice ce se intampla cu mine?!
De ce nu ma simt trista?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Tristetea nu se manifesta la toata lumea la fel. Insa probabil la tine e vorba de un sentiment de negare, creierul tau "te apara" facandu-te sa nu realizezi ce se intampla, sa negi boala tatalui tau. In tine exista speranta si gandul ca tatal tau nu are nimic.
Nu trebuie sa te urasti pentru asta, poti sa vezi un psiholog, sa te ajute sa intelegi prin ce treci.

12 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Relax, o sa simti tristete. Esti doar in faza de negare.

| RAY a răspuns:

Am avut si eu senzatia de genul asta, ma uitam la mine numi venea sa cred parca eram de piatra, poate ca ai ajuns sa isi ascunzi sentimentele si sa pari rece, dezamagiri din trecut probabil

| AdrianVoicu a răspuns (pentru RAY):

Il iubesc enorm pe tata, si incep sa ma urasc tot mai mult, fiindca nu simt sentimentul de tristete, in general nu sunt o persoana rece

| RAY a răspuns (pentru AdrianVoicu):

Poate ura asta care o simti te face sa numai simti sentimente pozitive gen iubire cine stie, acum pe bune e tatal tau si tu nimic?

| AdrianaManu18 a răspuns (pentru AdrianVoicu):

Of, te înțeleg. iîmi dau seama cum te simți.Lasa, poate e ceva trecator.

| AdrianVoicu a răspuns (pentru RAY):

Da chiar e tata meu, nu sunt nici trista nici vesela de parca timpul are sta in loc și imi simt inima amorțita

| Clorox a răspuns:

Ai rabdare, cand il vezi sub 2 metri o sa simti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate esti la un nivel spiritual avansat.
Esti?

| AdrianVoicu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu știu ce sa iți răspund, nu merg la nici o biserica doar cred in Dumnezeu și atat

| AndreiWeisz a răspuns:

Depinde, ai o relatie buna cu tatal tau?

| AdrianaManu18 a răspuns:

Eu cred că ai ceva cu toți oamenii în general. Eu tocmai ce am aflat că bunica mea de 82 de ani nu se simte prea bine şi deja am plâns fiindcă nu vreau să o pierd. Iti sugerez să te duci la un psiholog. Ai nevoie şi nu e nicio ruşine... Si eu m-am dus fiindca eram emotiva. E bine macar că recunoşti ce simți sau chiar şi ce nu simti.Sau probabil tatăl tău ți-a făcut ceva de neiertat ori nu ştiu. Nu e normal să nu te doară deloc orice ți-ar face.winking

| Hamed134 a răspuns:

Probabil daca nu ai o relatie prea buna cu el nu te-a afectat deloc, poate il urasti.
Sau intr-un anume fel te-a lovit subconstient si nu iti dai seama de asta