Întrebare recomandată | Gafar_Merdan_1968 a întrebat:

Pe 7.10. este ziua surorii mele si m-am gandit sa ii fac o petr surpriza.Prietena ei cea mai buna stie si mama dar din greseala ea banuieste ca ne-a auzit putin pe mine si pe prietena ei cea mai buna si crede ca este o surpriza dar banuieste, si ne-a intrebat daca este o petrecere surpriza.Si i-am zis ca nu este! Acum e convinsa ca este un cadou.Trage de mine sa ii spun.
Va spun ca ea implineste 12 ani si eu am 10.Nu am idei cum sa ii organizez petrecerea surpriza.I-am zis si mamei si prietenei cea mai buna ca poate, de fapt sigurma pot ajuta.
Am mai multe intrebari pentru voi:
Cum sa ii organizez petrecerea surpriza?
Ce trebuie sa le spun mamei si prietenei?
Ms mult!

Răspuns Câştigător
| Anoonymuss a răspuns:

In primul rand ii transmit La Multi Ani!

In al doilea rand, ca sa organizezi petrecerea surpriza poti sa faci in felul urmator: Spune-le mamei si prietenei sa nu-i spuna La Multi Ani toata ziua( la fel sa faci si tu si cine mai e invitat) pana la petrecere, cumparatii cadouri si ascundeti-le pe undeva, si cand se apropie petrecerea, spune-i sorei tale sa se duca pana undeva (oriunde, improvizezi) si cat timp e plecata, aduci cadourile, invitatii si cand intra pe usa, "Surpriza!" laughing)

PS: sa le spui invitatilor sa tina secret totul laughing)

| Gafar_Merdan_1968 explică (pentru Anoonymuss):

Dar daca fac petrecerea n curte, si pe hol daca trece vede tot ce ma fac?

| KwonJiyongParkJimin a răspuns (pentru Gafar_Merdan_1968):

Pai pune-o pe mama ta sa o trimita undeva pentru cateva ore. La bunici, la o matusa sau sa ii dea bani gen:" Nu stiu ce cadou sa iti iau, mergi tu sa iti iei" sau sa ii spuneti ca seara vor veni la voi rude si ca trebuie sa mearga sa faca cumparaturi.

11 răspunsuri:
| n1445 a răspuns:

Cum sa-i faci o petrecere surpriza pe ascunsul parintilor? La urma urmei ai 10 ani. Vorbeste cu mama ta neaparat si daca ea nu este de acord renunta. Spune-i mamei tale ca voiai sa ii faci o petrecere surpriza surorii tale. Va intelege tot. Si vezi ce parere are despre asta. Bafta multa!

| Gafar_Merdan_1968 explică (pentru n1445):

Mama si tata stiu! Nu ai citit?

| Gafar_Merdan_1968 explică (pentru Gafar_Merdan_1968):

Sunt de acord aman2

| n1445 a răspuns (pentru Gafar_Merdan_1968):

Pai din ce am citit am inteles ca mama ta a banuit si i-ai spus ca nu e adevarat. Pe urma ai intrebat ce sa ii spui...

| Gafar_Merdan_1968 explică (pentru n1445):

Sora mea a banuit, mama stie foarte bine!

| 刑事シレナ a răspuns:

Depinde si unde vrei sa faci petrecerea.
Poti sa o faci acasa sau altundeva.
Spune-mi unde si te pot ajuta.
Crede-ma am mai fost la petreceri...

| Anoonymuss a răspuns:

Are dreptate CorinaElenaR

| Mary_Maria_1990 a răspuns:

Pai....trebuie sa o convingi ca se inseala...ai putea sa pari ca vb cu cineva la tel ai ea sa inteleaga ca faci o surpriza pentru a prietena sau cv de genu' si fiindca are 12 ani, cea mai buna petrecere ar fi cu muzica ei preferata, niste gustari si vestitul tort aniversar plus prietenele apropiate ai musai fara parinti...nu te stradui prea mult cu decoratiunile fiindca nu o vor prea pasiona... eventual ii inviti si colegii si baiatul pe care il place si va fi cea mai fericita sora...vb din experiente☺

| Gafar_Merdan_1968 explică (pentru Mary_Maria_1990):

Ai cel mai bun raspuns dar la tine nu imi apare butonul de "raspuns castigator"!