| Anca a întrebat:

Poti cataloga un om dupa ce spun altii despre el? Nu stiu ce sa fac.
El in fata mea n-are nici o greseala pana acum. E alaturi de mine in tot, nu s-a aruncat sa se culce cu mine, nu mi-a dat motive sa-l banuiesc ca ar fi pe 2 fronturi ...Dar...fosta lui prietena duce un razboi cu el.
Si se injura pe un site. asa pe fata. Ea lasa niste statusuri legate de el ca ar fi mintit-o, ca e un om de *** si o gramada de chestii.
Eu le citesc si cam atat. Nu am de gand s-o abordez, sa vad ce s-a intamplat. Ea nu stie ca el iasa cu cineva.
Iar eu sunt in dubii. Daca ea are o parere atat de proasta despre el, oare nu are si ea dreptatea ei?
Mi-e un pic frica sa mai continui relatia, sa nu patesc ceva nasol pe viitor. Dar in acelasi timp lui nu am ce sa-i reprosez. Ce sa fac?
Mi-as dori ca ei sa nu se mai injure si urasca, ci sa fie indiferenti, dar el vrea sa se razbune pe ea.
Nu stiu ce sa fac. E complicat.

11 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Cum îl simţi tu e cel mai important.
Gura lumii mult rahat mănâncă.

| fabiola a răspuns:

Acest razboi care-l continua nu face decat rau asupra ta. Poti vb cu el despre asta, sa il rogi sa-si incheie socotelile cu fosta pentru ca nu duc la nici un rezultat, iar razbunarea... Spune-i ca tu il apreciezi asa cum e si acest razboi inrautateste relatia voastra.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Până nu stai de vorbă cu o persoană nu ai de unde ştii ce fel de om este, însă trebuie să te convingi şi dacă lumea are sau nu dreptate.
Jocul este tentant dar şi periculos.
Pa, pa.

| Anca explică:

@lemur, eu gasculita nu sunt si n-am de gand sa cad, nici de-al dracului.
E un pic ciudat pentru ca, cu mine e un om f bun si ea poate il considera dracu in persoana. Isi lasa amandoi statusuri cu jigniri unul pentru altul si nu stiu ce sa cred.
Cunosc motivul despartirii lui, spus de el. A fost destul de jalnic ce-a facut ea, dar nu stiu daca asta e un motiv sa fie asa razbunator.

Ciudat este ca, acum cateva zile -saptamani, ea avea statusuri cu : imi lipsesti, si de alea ca daca ma iubeai nu lasa-i dragostea asta sa moara si chestii de genul.
El l-a un moment dat i-a scris ei sa-si vada de ale ei ca el nu o mai vrea sub nici o forma. Si brusc au inceput cele de genul de care v-am scris.
In acelasi timp poate ea il vroia inapoi si acum ca nu mai poate se razbuna.Nu vreau sa ma iau dupa niste statusuri.
Apreciez totusi ca el ii raspunde acolo direct, nu in privat, dar nu stiu ce sa cred de fapt.

| LuS[z] a răspuns:

Lumea mereu vornbeste ce ii convine. Daca nu ti-a gresit cu nimic chiar nu ai de ce sa te bagi intre ei si sa asculti ce zice ea. E treaba lor

soothe
| soothe a răspuns:

Cel mai frumos si cinstit este sa vorbesti direct cu el.
Si daca vrei intr-adevar sa il ajuti, chiar daca vrei sa te retragi, e bine sa ii spui parerea ta fata de purtarea lui (razbunare, injuraturi, etc). Nu te amesteca in taratze... e mai bine. Are balta peshte!

| BeT a răspuns:

Barbatul poate juca mult"teatru"pina va ajunge acolo unde doreste. Daca zici ca vorbeste urit si injura si doreste sa se razbune, eu zic sa-i dai "papuci"repede fiindca asa o sa procedeze si cu tine.PS.-un om care injura si doreste razbunare este foarte periculos.Acum tu alegi, destinul este in mina ta!

| dienuk a răspuns:

Pai. in primul rand gandeste-te la cum se comporta cu tine si nu cu altii, adica ai zis ca nu s-a aruncat sa se culce cu tine deci e clar ca nu de asta se poarta frumos.si s-ar putea sa se certe cu fosta lui pentru a proteja relatia cu tine. poate el o vede in pericol din cauza ei. nu te mai gandi la asta. te amagesti singura.lasa timpul sa treaca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti lasa logica afectata de sentimente.Adevarul are darul sa creasca sau sa descreasca in tine dar nu pe baza celor spuse de lume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El? iti intinde bratul.cum vanatoru-ntinde in crang, la pasarele, latul.vei cadea la lat ca o gasculita. e smecher.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar incepem cu telenovele? Fii atent ca asta e 100%. X o critica la Y, pe urma afla ca Y mai are o sora, Z, care este casatorita cu V, dar care il inseala cu X, pentru ca X e mai smecher si e mai rau. Dar in final se afla ca X mintea iar V ramane cu Z laughing Asta e schita si in cazul taulaughing
Si-am incalecat pe-o sa, si v-am spus povestea asa...
Spuneai tu: Spune-mi cu cine umbli ca sa-ti spun cine esti.
Barbatii la inceput par pisoiasi, dar din mometul in care ai cazut in plasa lui incepe sa-si scoate ghearele. Aici e invers, nu-l mai zgarii tu pe ellaughing Sunt prosti! Daca la varsta lor, dupa o relatie, se injura ca niste chiori, nu au deloc respect! Si asta se invata in familia. Daca te desparti si tu de el, vrea sa se razbune pe tine? Deja imi e mila de tine...