| Chinezu12345 a întrebat:

Salut, am o mare problema si am nevoie de ajutor. De o luna si ceva vorbesc cu o fata, suntem intr-o relatie dar la doua saptamani dupa ce am format cuplul, eu am facut niste greseli (intrebari fara sens,gelozie) stiu, niste lucruri penibile. Nu mi-a mai raspuns la mesaje timp de o saptamana si nici la telefon, pana acum cateva zile cand intamplarea a facut sa ne vedem. Am discutat, i-am spus ca m-am schimbat si ca am incetat cu prostiile de genul ala si am revenit cat de cat la normal. Ea este foarte orgolioasa si rea, cu o limita normal. Dar eu simt in continuare ca este distanta, rece si imi raspunde si dupa o ora, oare de ce? Stiu ca inca ma place si are oarecum o frica ca ma pierde sau ca ne despartim. Ce se intampla? De ce are comportamentul asta? Sunt niste teste? Ce ii mai exact? Am nevoie de raspunsuri sincere. Cel mai bun raspuns primeste FUNDA! Multumesc anticipat!

Răspuns Apreciat de Editori
| Apokales a răspuns:

Tu cauti raspunsul cu care poti fi fericit din partea noastra. Ai facut o greseala ca ai incercat sa te impaci cu ea. Noi iti oferim raspunsuri pe baza a ceea ce ne-ai scris, nu suntem implicati emotional spre deosebire de tine. Cred ca ar trebui sa ii oferi timp daca ea te mai cauta inseamna ca mai tine la tine, dar cred ca ar trebui sa treci mai departe ca sa nu mai suferi degeaba. Tu alegi astepti sa te caute sa vezi daca tine la tine si ii oferi un timp 2 saptamani, o luna sau treci mai departe. Si faza cu schimbarea dupa o saptamana?!, nu tine. Incearca sa te schimbi, este normal, lucreaza cu tine si in modul de abordare al relatiilor, dar asta necesita foarte mult timp.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Deja cred ca are pe altul.

| Violleta2022 a răspuns:

Cum adica, de ce are comportamentul asta?
Ai dezamagit-o, i-ai facut lucruri urate si tu te intrebi de ce se comporta asa cum tine?
Nimeni nu are vreo frica ca te pierde, fiindca deja a renuntatt la tine, doar ca nu-ti vine sa crezi, desii aic confirmarea, 1 saptamana de neraspuns la mesaje si telefon sunt foarte clare, ca nu o mai intersezi si nu-i pasa de vreo relatie cu tine.
Cand greseti atat de rau, inca de la inceput, dezamagesti atat de puternic, ca ne este foarte usor sa rupem o relatie, care inca nu-i cimentata.
Cum sanse sa fie iertat sa sa mai schimbi parerea fetei nu mai sunt, te sfatuiesc sa ai bun simt si sa-ti cauti alta, invatand din greseli si evitandu-le pe viitor, pentru a putea fii fericit cu alte fete.

| Freya1 a răspuns:

Pur si simplu nu a apucat să aibă sentimente asa puternice fata de tine,în două săptămâni o lună maxim nu ai cum sa iubesti un om. Poate vrea sa iti dea o sansa sa fiti prieteni, sa te mai cunoasca si daca cumva pe parcurs va simti ceva pentru tine va fi mai mult, dar daca nu isi va vedea de treaba.
Problema e la tine, ti prea mult de o fata cu care ai avut o relație o perioadă extrem de scurtă de timp, acolo cauta răspunsuri.

| cristimihailov a răspuns:

Hmmm...

Ma tem ca pentru ea, tu nu esti altceva decat un sicriu.

Ca sicriu, porti inauntru amintirea a ceva ce a fost si de care nu vrei sa te desparti.

Pana cand va intelege ca trecutul e trecut si ramane trecut si ea va trebui sa se uite in viitor.

Unii raman sa planga mai mult pe langa mormant, altii mai putin.

Ai tradat o incredere si s-a rupt sfoara. Poate o sa reusesti sa o innozi cumva, dar va ramane intotdeauna nodul.

Cea mai buna solutie, din punctul meu personal de vedere, este sa te pui pe tine la punct, sa vezi ce ai gresit si sa o lasi si pe ea sa plece.

Gaseste pe cineva care te accepta pe tine, asa cum esti.

| ancaval a răspuns:

A terminat cu tine. Caută alta.

| oz_1736 a răspuns:

Nu ii este frica de despartirea voastra, dar inca nu i-a trecut supararea. Sau a trecut la urmatoru, deja!

| awspam a răspuns:

Ideea e simpla numai ca de facut e complicat,
cu ea sigur ai terminat
dar urmatoarea trebuie sa o apreciezi asa cum e si nu sa o schimbi tu dupa placul tau si trebuie sa o iubesti asa cum e
daca schimbi ceva in felul ei de a fi nu va mai fi tot aia
cel mai frumos e sa o gasesti pe cea care e pe placul tau asa cum e ea, fara sa ii ceri tu nimic
cand tu vrei ceva sa iti aduca ea iar cand ea doreste ceva tu sa ii dai de drag nu de obligatie
doar asa este o relatie care dureaza
pana atunci trebuie sa ramai cu calm si sa te bucuri de viata, numai sa nu treaca pe langa tine cand apare
te distrezi, faci detoate dar ochii mari si fi pe faza cand apare
bafta

| Ely1234567 a răspuns:

Are comportamentul asta pentru ca tu ai rănit-o. Și probabil ca nu ia trecut supărarea...

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Fata nu te iubeste asa cum esti punct

| shu7e a răspuns:

In primul rand nu e proprietatea ta si nu are nici o obligatie sa-ti raspunda la mesaje cat mai repede cu putinta. Nu e neaparat ca "daca sunteti impreuna" are vreo obligatie de vreun fel. Tine minte asta pe viitor. ideile de genul ca daca te iubeste se gandeste la tine si abia asteapta sa-ti scrie/ rapunda e firesc la o brasta insa viata e diferita. NIMENI nu iti e DATOR cu nimic in viata asta, nici macar parintii. Invata sa fii responsabil pentru ceea ce simti, ce vrei, de nevoile tale si de viitorul tau. Lasa asteptarile astea care nu prooduc decat dezamagire si suferinta.

| AlexandraP942 a răspuns:

Sunteți încă la început de drum și acum vă descoperiți unul pe celălalt. Probabil ea a văzut că ești destul de gelos și să fim sinceri, nimănui nu îi plac persoanele geloase excesiv sau posesive. Încearcă să îi și arăți că nu ești așa, nu numai să îi spui (și supărându-te că nu îți răspunde imediat la mesaje nu prea arăți asta). Iar dacă nici așa nu se repară lucrurile, înseamnă că nu a fost să fie.
Dar orice ar fi, capul sus și întotdeauna pune-te pe tine pe primul loc! Sper că te-a ajutat. happy