| Losnams a întrebat:

Cum credeti ca as putea rezolva o problema cu un prieten? Adica el mereu imi spune ``Mars``, ma face in toate felurile, iar eu nu i-am reprosat niciodata nimic? Nu inteleg de ce se comporta asa cu mine, ce as putea sa fac? Pe de o parte eu vreau sa il impac si sa ne intelegem bine, dar nu prea am ce vorbi cu el. Dau funda plss

19 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ii spui ca te deranjeaza si daca continua nu mai stai cu el

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu e prieten, asta nu iti e tie clar. E doar un pulete care se crede superior purtindu-se ca un bou. Ignora-l. Eventual raspunde-i si tu cu aceeasi moneda.

| Freya1 a răspuns:

De ce ai ţine o relaţie cu un prieten care nu te respectă?
E clar că nu are respect faţă de tine şi nici bun simţ dacă se comportă aşa. Cred că nu îţi e în clar că îi e tot una de tine şi ar prefera dacă se poate să dispari.

| LPCTSTR a răspuns:

Poate i-ai pierdut respectul.
Insa cred ca mai mult ca sigur are motive intemeiate pentru care vorbeste asa.

| Sn4k3 a răspuns:

Poate iti zice in gluma cum mai fac prietenii, daca nu, atunci nu vad de ce mai stai cu el.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Cu javrele nu te vei putea intelege; iti spune "mars" pentru ca in lumea lui este o jigodie.

| anamaria82726 a răspuns:

Cum il poti numi prieten atunci? Simti cand poti avea incredere intr-o persoana(sa fie prietenul tau) si daca el vorbeste asa inseamna ca nu te simpatizeaza. Nu e mare lucru...nu poti rezona cu toti

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Cel mai bun sfat: nu te înjosi pentru o prietenie. Mai bine renunți și îți vezi de treaba ta. Prietenia înseamnă respect, iubire fata de aproapele. Nu el sa te înjure iar tu sa suferi din aceasta cauza. Găsește-ți prieteni care sa îți merite prietenia, care sa te facă sa te simți bine, respectat, in niciun caz supărat. Funda?

| AllyAlexandra20 a răspuns:

Aici e vorba si de educația primită happy În mod normal, un prieten nu ți-ar vorbi așa. Ai încercat să îi explici că te deranjează modul în care ți se adresează? Sau să-i impui să vorbească puțin mai frumos?
Între fete merge, cel puțin la mine laughing Acum depinde și de diferența de vârstă între voi, etc.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru AllyAlexandra20):

"Între fete merge, cel puțin la mine". WOW. ADICA: oricarei catele ii place sa stea capra, precum ii place oricarei vaci!?winking laughing laughing laughing

| Losnams explică (pentru AllyAlexandra20):

E cu 2 ani mai mic decat mine, am încercat sa ii spun sa înceteze dar vorbesc cu pereții.

| AllyAlexandra20 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Scuze, nu prea înțeleg vorbele cu mai multe înțelesuri. În orice caz, ceea ce voiam să spun este că dacă eu ofer respectul cuvenit unei persoane, am "pretentia", dacă-i pot spune așa (cu toate că e ceva ce ține de bunul simț) de a fi tratată ca atare. Presupun că acum am fost mai clară? happy E adevărat că deja nimeni nu prea mai înțelege ce e ăla respect, dar am convingerea că mai există și oameni care încă nu s-au tâmpit de tot.

| AllyAlexandra20 a răspuns (pentru Losnams):

Atunci nu văd ce mai ai de împărțit cu el.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru AllyAlexandra20):

Super respect atunci cand intre prietene se folosesc cu admiratie cuvinte precum : vaco, sau ***. Ai perfecta dreptate; a innebunit ursul.

| AllyAlexandra20 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Aa, păi asta e din punctul tău de vedere. Să înțeleg că n-ai prea dat de "specimenele" care nu acceptă să vorbească sub nici o formă în felul în care ai menționat mai sus laughing Știu că s-a ajuns ca cele mai jignitoare cuvinte sa devina complimente doar pentru că sunt spuse "ca între prieteni". Ăsta e principalul motiv pentru care eu prefer să mă lipsesc de prietenii laughing

| TehDevil a răspuns:

Intr-o relatie, fie ea si de amicitie, cineva trebuie sa detina controlul. Tu fiind cel pasiv, el a decis sa preia initiativa happy
Nu mai fi slab in fata lui si vei avea de castigat, cel putin la capitolul respect de sine!

| Diana4you97 a răspuns:

Dacă prietenul tău te tratează astfel, nu îți este prieten.

| NicolKarol a răspuns:

Se poate sa te placa iar tu sa nu ii fi dat atentie!
Uite: A incercat cumva sa iti atraga atentia sau sa faca gesturi nu stiu sa iti arate ca te place? Poate asta e sau poate s-a maturizat si se poarta grosolan ca aproape toti baieti!

| Losnams explică (pentru NicolKarol):

Suntem baieti amandoi rolling on the floor