| anonim_4396 a întrebat:

Am cateva intrebari pebtru fanii NARUTO :
1Care baiat din naruto va place cel mai mult(argumentati)
2Care fata va place cel mai mult (argumentati)
3Care cuplu va place cel mai mult(argumentati)

Răspuns Câştigător
| MariaMelnic a răspuns:

1.Naruto e pentru adolescenţii +13, şi nu spun asta doar fiindcă urmăresc cu drag acest anime, dar şi din surse sigure.
2.Nu trebuie să faci comentarii cu privire la lucruri despre care nu ştii nimic, iar faptul că ai citit şi tu ceva despre Naruto nu înseamnă NIMIC.
3.Cum poţi să explici că Naruto are atît de mult succes, mai ales printre tinerii de 14, 15, 16, 17, 18,19, care sunt foarte ataşaţi de el, de poveste, de personaje, creează site-uri dedicate acestui anime. Este suficient să scrii in google "de ce va place naruto" şi vei avea o mulţime de răspunsuri din partea tinerilor, nu a copiilor.
4.Cum îndrăzneşti să te împotriveşti tuturor acestor certitudini cu părerea ta ieftină, pe care nici nu ai dreptul de a o avea, dat fiindcă nu cunoşti esenţa anime-ului despre care te exprimi atît de sigur, neavînd nicio idee adevărată
(Mihai Eminescu spunea:
"E ușor a scrie versuri,
Când nimic nu ai a spune,
Înșirând cuvinte goale
Ce din coadă au să sune.
Critici voi, cu flori deșerte,
Care roade n-ați adus -
E ușor a scrie versuri,
Când nimic nu ai de spus.")
Scuze pentru această abatere, dar sper că ai înţeles ce am încercat să-ţi spun, pentru că eu tot nu am înţeles de ce te-ai mai obosit să răspunzi la această întrebare. Mie dacă mi-ar displăcea ceva – doar aş ignora acest lucru.

19 răspunsuri:
| axeldavid a răspuns:

1.Itachi Uchiha-dupa parerea mea este cel mai puternic si imi place ca nu arata niciodata cine este cu adevarat nici macar cand moare.
2.Guren -imi plac puterile ei si schimbarea ei facuta din dragoste pentru Yūkimaru.
3. Kushina Uzumaki si Minato- imi place sacrificiul lor pentru sat si copilul lor.

| RainboyDash a răspuns:

Naruto e pentru copii

| Sjsosoa a răspuns (pentru RainboyDash):

Nu este adevarat...psihologia personajelor este complicata(pun pariu ca nu ai intelege multe chestii)..si apoi decat sa ma droghez sa beau sau sa fac alte tampenii mai bine ma uit la acest anime de unde inveti multe si care iti da lectii de viata(onoare cinste ambitie) este ca un film atat ca este desenat(ar fi mult prea scump sa faca toate efectele acelea in realitate...) si acum vei spuna ca filmele sunt pentru copii mici?waiting

| RainboyDash a răspuns (pentru Sjsosoa):

Daca este desenat, nu este ca un film

| Sjsosoa a răspuns (pentru RainboyDash):

singura diferenta dintre un naie si un film este ca animeul este desenat si are efecte mai uimitoare decat un film(multe chestii din naruto nu ar putea fi redate intr-un film) cum am spus..psihologia personajelor e complicata.

| RainboyDash a răspuns (pentru Sjsosoa):

Nu, nu e, e vorba despre un copchil la care tacsu a murit ca ia bagat un cacatoc in el si apoi ramane orfan ca moare si masa. Ce e asa complicat? E simplu si prea fantastic nu poti sa compoari asa ceva cu un film :\

| Sjsosoa a răspuns (pentru RainboyDash):

Wtf.ce ai spus tu nu are nici o relevanta..am spus psihologiaa..nu povestea

| RainboyDash a răspuns (pentru MariaMelnic):

Naruto pentru adolescenti? S-o crezi tu, numai aia singuri grasi si tampiti din Japonia si alte tari de tot cacatu se uita la asa ceva

| Sjsosoa a răspuns (pentru RainboyDash):

Am o gramada de prieteni care se uita plus ca naruto este tradus in o gramada de limbi. poate tu esti singura grasa si tampita nu cei care se uita la naruto waiting

| RainboyDash a răspuns (pentru Sjsosoa):

Bine, gata taci nu ma intereseaza de prietenii tai imaginari tampiti.

| Sjsosoa a răspuns (pentru RainboyDash):

Ce prieteni imaginari. poate tu ai imaginari...atunci dragaa. daca nu iti place naruto care "e pentru copii" ce iti place? waiting

| Sjsosoa a răspuns (pentru MariaMelnic):

Ma bucur sa vad ca naruto este apreciat de multa lume..raspunde daca vrei si la intrebarile de mai sus:*

| MariaMelnic a răspuns (pentru RainboyDash):

1.Naruto e pentru adolescenţii +13, şi nu spun asta doar fiindcă urmăresc cu drag acest anime, dar şi din surse sigure.
2.Nu trebuie să faci comentarii cu privire la lucruri despre care nu ştii nimic, iar faptul că ai citit şi tu ceva despre Naruto nu înseamnă NIMIC.
3.Cum poţi să explici că Naruto are atît de mult succes, mai ales printre tinerii de 14, 15, 16, 17, 18,19, care sunt foarte ataşaţi de el, de poveste, de personaje, creează site-uri dedicate acestui anime. Este suficient să scrii in google "de ce va place naruto" şi vei avea o mulţime de răspunsuri din partea tinerilor, nu a copiilor.
4.Cum îndrăzneşti să te împotriveşti tuturor acestor certitudini cu părerea ta ieftină, pe care nici nu ai dreptul de a o avea, dat fiindcă nu cunoşti esenţa anime-ului despre care te exprimi atît de sigur, neavînd nicio idee adevărată
(Mihai Eminescu spunea:
"E ușor a scrie versuri,
Când nimic nu ai a spune,
Înșirând cuvinte goale
Ce din coadă au să sune.
Critici voi, cu flori deșerte,
Care roade n-ați adus -
E ușor a scrie versuri,
Când nimic nu ai de spus.")
Scuze pentru această abatere, dar sper că ai înţeles ce am încercat să-ţi spun, pentru că eu tot nu am înţeles de ce te-ai mai obosit să răspunzi la această întrebare. Mie dacă mi-ar displăcea ceva – doar aş ignora acest lucru.

| InuIo a răspuns:

1. Gaara. Nu stiu exact. Imi place pur si simplu personalitatea lui. (si cea psycho)
2. Hinata. Poate pentru ca mi-ar placea sa fiu ca ea. (eu nu as avea niciodata curajul sa ii spune persoanei iubite ce simt si o admir pentru faptul ca s-a ridicat mereu si nu s-a dat batuta..chiar daca nu e asa de puternica)
3. SasuNaru. Stiu ca nu sunt tocmai un cuplu (doar prin doujinshi) dar sunt fana yaoi:-p.

| JeffRider93 a răspuns:

1)Shikamaru.E istet si calm...Plus,e sigur pe sine...
2)Fata preferata din Naruto e Mitarashi Anko. Tipa e draguta, stie jutsuri interzise, se aseamana destul de mult cu Naruto si isi arata de multe ori partea sadica din ea.Ma emotioneaza faza prin care a trecut cu Orochimaru.Adica,tipa il respecta si il admira, iar el a blestemat-o cu...semnul ala.Plus,e aceeasi zodie cu mine.Naspa ca in Shippuen moare :[
3)Kurenai-Asuma.In Shippuen o sa aiba un copil impreuna, dar Asuma moare inainte ca copilul sa se nasca, cei mai socati fiind Kurenai si Shikamaru...

| MariaMelnic a răspuns:

1.Cred că, dintre toţi cel mai tare îl admir pe Itachi Uchiha. A fost un ninja splendid, un adevărat geniu, unul din cei mai rapizi shinobi, a însuşit toate jutsurile elementului de bază a clanului Uchiha – focul, avea o formă fizică excelentă, deşi prefera luptele de la distanţă, fiind cel mai bun utilizator de genjutsu. Deasemenea are şi calităţi morale admirabile, fiind un pacifist, carer pentru a menţine pacea în satul natal, pe care îl iubea mult, şi-a omorît întreaga familie. Totuşi nu şi-a putut ucide fratele mai mic, protejîndu-l mereu, asigurîndu-se că va fi bine şi după moartea sa. Toate aceste calităţi, precum şi adevăratele sale sentimente le-a ţinut ascunse, luîndu-le cu el în mormînt, ceea ce bănuiesc nu e deloc uşor.

| MariaMelnic a răspuns:

2.Anko Mitarashi este un personaj deosebit, cu un caracter care îmi place mult. Este încăpăţînată, irascibilă, şi, uneori, hiperactivă, asemănîndu-se un pic cu Naruto. Este foarte bine informată şi străduitoare, arătîndu-şi, totodată, şi partea puţin sadică. Demonstrează responsabilitate prin faptul că simte datoria de a-l găsi şi opri pe fostul ei profesor-Orochimaru, pe care îl urăşte de cînd i-a pus semnul blestemat. În plus, este în aceeaşi zodie cu mine, ceea ce mă face să mă ataşez de ea.

| MariaMelnic a răspuns:

3.Îmi plac cuplurile Yuhi Kurenai - Asuma Sarutobi şi Minato Namikaze - Kushina Uzumaki. Totuşi al doilea se evidenţiază considerabil, din moment ce au murit împreuna, sacrificîndu-se pentru a salva Konoha, precum şi pe fiul lor nou-născut, fiind conştienţi că prin aceasta vor pierde oportunitatea de a-l vedea crescînd, de a trece împreună prin toate momentele frumoase, la care orice părinte părinte iubitor visează.

| Sjsosoa a răspuns (pentru MariaMelnic):

Woow.tie chiar iti place naruto deoarece ti-a trebuit mult spatiu la fiecare raspuns:* oricum naruto e unul dintre animeurile mele preferate(naruto si regele shaman sunt primele 2)..si pot spune din nou sa contrazic pe cel sau cea care a spus ca sunt pentru copii....caracterul meu este format dupa aceste animeuri..nu inseamna ca imit personajele sau ceva.

| MariaMelnic a răspuns (pentru Sjsosoa):

Pînă acum am urmărit 5 anime:Naruto, Inuyasha, Shaman King, Kaleido Star şi Star Wars. Toate mi-au plăcut foarte mult, pentru că aşa e caracterul meu: sau îmi place ceva foarte tare sau nu îmi place deloc, nu am sentimente de mijloc, şi această calitate se referă la tot ceea ce fac, motiv pentru care voi continua să urmăresc Naruto cu plăcere pînă la sfîrşit, independent de ce vîrstă voi avea cînd se va termina, deoarece, din păcate, episoadele apar foarte greu. Baftă şi ţie în continuare!