| Neverrrrrr a întrebat:

Am mai pus întrebarea asta de câteva ori.Care știe niște filme romantice cu SF și acțiune? nu categorii separate.
Gen un film de dragoste cu un război,o invazie,ceva supernatural,dar subliniez dragoste+SF,exemplu ca The Hunger Games.
Fara filme din,,era noastră",sunt foarte plictisitoare și fără comedie. Sper ca m-am făcut înțeles,, supernatural"

6 răspunsuri:
| 24082000 a răspuns:

"Freaky Friday" este mai mult comedie si putin dragoste, "No Strings Attached Australia" este dragoste si comedie, "Dear John" este dragoste si putin razboi... Si cele mai frumoase filme de dragoste sunt: "A walk to remember", "Tres metros sombre el cielo", "Tengo ganas de ti"... "Tengo ganas de ti" este continuarea lui "Tres metros sombre el cielo". :*

| Neverrrrrr explică (pentru 24082000):

Dear john e interesant,restul nașpa, de comedie nu am nevoie, cand am scris de razboi mă gândeam la acțiune adevărată, revolta, vărsare de .....gloante laughing,

| 24082000 a răspuns (pentru Neverrrrrr):

laughing) Si cele romantice sunt foarte frumoase! happy

| Gazelle a răspuns:

"Eternal Sunshine of the Spotless Mind"
"Divergent"
"Parts per billion"

| Rasha05 a răspuns:

Gone with the wind.Este un film vechi, dar merita vazut.Capodopera nemuritoare a cinematografiei americane cu actiunea plasata inainte, in timpul si dupa Razboiul Civil din SUA...niste personaje "fortate" sa rabde in fata destinului brutal si crud, care ii vor face sa cunoasca saracia si apoi regenerarea situatiei dupa razboi... iubire, pasiune, orgoliu, toate le vor fi neiertatoare armoniei si inocentei initiale.
Actori de mare clasa, ne introduc intr-o veridicitate impresionanta a povestii.
Pe aripile vantului, un film dramatic despre razboi si dragoste, lansat in 1939, a castigat nu mai putin de 8 Premii Oscar. Adaptat dupa romanul lui Margaret Mitchell, filmul clasic relateaza viata lui Scarlett O’Hara (Vivien Leigh), o tanara extrem de frumoasa si plina de speranta, dar indragostita nebuneste de Ashley, un barbat matur care nu ii da nicio speranta. Plecarea acestuia in razboi si casatoria cu verisoara lui o indeamna pe Scarlett sa ia decizii necugetate. Incapatanata si orgolioasa, aceasta respinge avansurile lui Rhet Buttler, un barbat extrem de atragator, dar si la fel de obraznic. Scarlett devine imaginea femeii afectate de Razboaiele Mondiale a carei sperante si ambitii sunt singurele note de optimism ale filmului. Pe aripile vantului ramane un clasic de nelipsit din videoteca oricarei persoane atrase de arta cinematografica.Sincer,la inceput o sa ti se para putin plictisitor, dar pe parcurs, o sa te indragostesti si de actiune, si de personaje, de tot.Un film de nota 10.

| Rasha05 a răspuns:

Gone with the wind.Este un film vechi, dar merita vazut.Capodopera nemuritoare a cinematografiei americane cu actiunea plasata inainte, in timpul si dupa Razboiul Civil din SUA...niste personaje "fortate" sa rabde in fata destinului brutal si crud, care ii vor face sa cunoasca saracia si apoi regenerarea situatiei dupa razboi... iubire, pasiune, orgoliu, toate le vor fi neiertatoare armoniei si inocentei initiale.
Actori de mare clasa, ne introduc intr-o veridicitate impresionanta a povestii.
Pe aripile vantului, un film dramatic despre razboi si dragoste, lansat in 1939, a castigat nu mai putin de 8 Premii Oscar. Adaptat dupa romanul lui Margaret Mitchell, filmul clasic relateaza viata lui Scarlett O’Hara (Vivien Leigh), o tanara extrem de frumoasa si plina de speranta, dar indragostita nebuneste de Ashley, un barbat matur care nu ii da nicio speranta. Plecarea acestuia in razboi si casatoria cu verisoara lui o indeamna pe Scarlett sa ia decizii necugetate. Incapatanata si orgolioasa, aceasta respinge avansurile lui Rhet Buttler, un barbat extrem de atragator, dar si la fel de obraznic. Scarlett devine imaginea femeii afectate de Razboaiele Mondiale a carei sperante si ambitii sunt singurele note de optimism ale filmului. Pe aripile vantului ramane un clasic de nelipsit din videoteca oricarei persoane atrase de arta cinematografica.Sincer,la inceput o sa ti se para putin plictisitor, dar pe parcurs, o sa te indragostesti si de actiune, si de personaje, de tot.Un film de nota 10.