| Column a întrebat:

As dori si eu sa cumpar desene dublat in limba romana in format original insa nu stiu pe cine trebuie sa intreb. Vreau sa mentionez faptul ca aceste desene sunt realizate din perioada 1990-2010 si cred ca sunt foarte greu de gasit. Nu conteaza banii, nu ma zgarcesc cand vine vorba de copilaria mea si vreau sa stiu pasii pe care trebuie sa-i urmez pentru a putea cumpara aceste desene, iar desenele specificate sunt: Printesa Sissi (realizat in 1997), Wunschpunsch (realizat in 2000), Jim Button (realizat in 1998), Dosarele secrete ale cainilor detectivi (realizat in 1998), Cei 4 fantastici (realizat in 1994), Incredibilul Tick (realizat in 1994), Pokemon "sezonul 1" (realizat in 1997), Pilotii Nascar ( realizat in 2000), Pisoiul Eek (realizat in 1992), Tunetozaurii (realizat in 1994), Familia De Ce? (realizat in 1996), Klutter(realizat 1996). Toate aceste desene le doresc dublate in limba romana si am incercat sa le achizitionez direct de la studio-urile de dublaj insa cei de acolo mi-au spus ca vand doar clientilor lor nu si la persoane fizice, insa daca este asa vreau doar dublajul desenelor si nu desenele in sine. Va rog tare mult sa ma ajutati, le caut de 2 ani in continuu si nu le gasesc sub nicio forma.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din cate vad nu vrei sa te desparti de copilarie.Nu vad ce rost are sa dai atatia bani pe niste desene cand le poti cauta pe net.Ai incercat sa cauti?

| Column explică (pentru darrio2007):

Daca le gaseam pe internet dublate in limba romana nu as mai fi scris un topic aici. Vreau sa le tin ca amintire si am zis, dau oricat numai sa le cumpar pentru ca au o valoare sentimentala.

| aumih16 a răspuns:

Acum nu stiu daca le gasesti pe toate astea dublate dar cateva din ele sigur le gasesti nu ai cum sa nu le gasesti incearca si tu site-uri ca desenele copilariei sau youtube gasesti exact ceea ce ai nevoie la fel ca si darrio2007 de ce sa dai atatia bani pe niste desene pe care le poti gasi la urma urmei pe internet ma rog treaba da daca tii neaparat sa le iei in format original eu nu te opresc