| Geici7474 a întrebat:

Ati putea sa imi recomandati niste filme bune?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Pe cele dentare le-ai vazut? happy

Million Dollar Baby (2004) - un film pe care l-as revedea din nou, in ciuda faptului ca e o drama teribila, care m-ar face sa nu ma mai uit la el.
The Hurt Locker (2008) - o lectie despre curaj
Ciocolată cu dragoste (2000) - un film in care filozofia dragostei e expusa intr-un mod extraordinar
Eight Below (2006) - povestea unei prietenii dintre ciini si oameni
We Were Soldiers (2002) - povestea primei altercatii serioase intre americani si nord-vietnamezi din razboiuldin Vietnam. O poveste cit se poate de realista despre ce e razboiul, si cum ii afecteaza nu numai pe cei ce lupta, dar si pe cei dragi lor de acasa.
Cast Away (2000) - un film despre supravietuire de la a carui final ai de invatat cit pentru o viata intreaga
Behind the enemy lines (2001) - un film despre supravietuirea timp de cateva zile a unui pilot de avion de vinatoare american doborit pe teritoriul bosniac in timpul razboului din Bosnia.
Invictus (2009) - povestea, reala, frumoasa, a cistigari campionatului de rugby din 1995 de catre echipa Africii de Sud.o poveste despre motivatie, lupta acerba, victorie.
Requiem for a Dream (2000) - povestea reala, pusa intr-o drama teribila a ceea ce pot face drogurile si pastilele luate fara sens din viata unui om.
Enemy At The Gates (2001) - lupta dintre doi lunetisti din Stalingradul ocupat de germani.
Pay it forward (2000) - lupta unui copil pentru a face lumea mai buna.
Saving Private Ryan (1998) - cele cinci premii Oscar cistigate nu te prea mai lasa sa zici nimic despre el.
Si, cele mai bune ti le-am lasat la sfarsit:
Lista lui Schindler (1993) - filmul despre care am auzit atit de la artisti, intelectuali, cit si de la oameni simpli, chiar ai strazii, cum ca ar fi cel mai bun film vazut, si chiar este.
Forrest Gump (1994) - povestea a ceea ce poate face un om cu handicap, si care te indeamna sa meditezi la cit de mult pierzi prin neimplicare tu, care ai atit de multe capacitati, dar nu ti le folosesti.
Suficient? happy

9 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Widows (2018),You Were Never Really Here (2017),The Lost City Of Z (2016),Shot Caller (2017),Revenge (2017),Anon (2018),Nocturnal Animals (2016),American Pastoral (2016),American Animals (2018),68 Kill (2017),Please Stand By (2017),A Bigger Splash (2015),Birth (2004),In The Land Of Women (2007),Dans la maison (2012),Bird Box (2018),Carrie Pilby (2017),Tramps (2016),Glass (2019),Velvet Buzzsaw (2019)

| Plato a răspuns:

Snowpiercer.

| ziftode a răspuns:

Event Horizon

| ziftode a răspuns (pentru ziftode):

PS doar sa te tina bojocii!

| UnTipObisnuit a răspuns:

Creation

| Notmyaccount a răspuns:

Transporter.
Vagabondul milionar.
Cucerind-o cu Salsa.
Bohemian Rhapsody. ( in caz ca nu l-ai vazut).
Inimi cicatrizate.
6 gloante.
Full love.

| nnnaegiuliaaa a răspuns:

Cosmarul unei fiice.

| nomatters95 a răspuns:

Shutter Island, Dead Silence, The mountain between us.

| Exemplu667 a răspuns:

Meteor garden cel mai bun film sau dragoste infinita