| MiniMeow a întrebat:

Am vazut acum ceva timp un film de Craciun si as vrea sa aflu cum se numeste. Deci era vorba despre Mos Craciun care a mers la New York (parca) cu ceva treaba. si acolo si-a pierdut memoria.El avea si un catel magic care era acolo cautandu-l (pentru ca dupa ce si-a pierdut Mosu memoria nu se mai stia nimic de el). Pe de alta parte era un cuplu care avea un magazin. Si ei l-au gasit pe Mosu si i-au dat o slujba la magazin - sa se prefaca ca e Mos Craciun laughing. Tot in orasul acela era si un orfelinat de fetite unde a fost adusa o fetita dupa ce parintii ei au murit. Orfelinatul era foarte urat dar cea mai rea parte era ca patroana orfelinatului era rea si ea nu le lasa pe fetite sa iasa din orfelinat si nu le lasa sa impodobeasca orfelinatul cu decoratiuni de Craciun. Si fetita asta care a venit era vesela din fire si iubea craciunul iar singura sa amintire de la mama ei era o decoratiune de Craciun. Acolo fetitele care erau de mult in orfelinat deja nu mai erau vesele, erau pesimiste si triste. Iar cea mai mare dintre ele o fetita neagra cu par cret (cam de 10 ani), era si cea mai rebela si iesea din orfelinat cand nu stia patroana. Ea a luat-o pe fetita cea noua cu ea in oras si au devenit prietene. Ele au ajuns la magazinul cuplului acela si fetita cea mica isi dorea o bicicleta iar ele s-au intalnit cu Mosul deghizat in Mosul laughing... Si ( nu mai stiu cand sau cum) catelul mosului a ajuns la fetita cea mica si ea il tinea in ascuns in orfelinat... Si catelul acela avea parca un lant sau o zgarda ceva si daca il luai de la gatul lui el se tranforma in catel de plus. In fine si in final cuplul acela le-a adoptat pe fetite iar mosul s-a regasit cu catelul si si-a recapatat memoria.
Va rog daca stiti ce film ar putea fi sa-mi spuneti big grin
FUNDA!

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| Aleexxanndra a răspuns:

Santa Who? seamna cu ce spui tu dar nu apar fetele cele 2

| Aleexxanndra a răspuns:

Santa's Dog. asta?

| MiniMeow explică:

Nu e Santa's Dog si cred ca nu e nici Santa Who. Dar pentru ca te-ai straduit sa ma ajuti iti dau funda happy