| Flaviuka a întrebat:

Cand eram mai mica (mai exact de vreo 15-16 ani) erau niste desene animate cu 3 fete care aveau cate un diamant (sau cristal), una avea in forma de luna, alta in forma de inima, iar ultima cred ca de stea nu mai tin minte exact, si aveau ceva caluti. Nu mai tin minte foarte multe detalii, da nu stiu daca era american, cele 3 cred ca se transformau in ceva printese si erau un fel de super eroine si era in fiecare zi cate un episod parca. Daca cumva stiti va rog sa imi ziceti cum se numeau! Multumesc

13 răspunsuri:
| AnnaAnnne a răspuns:

Spioanele?!

| LoveAnime4ever a răspuns:

Hmmm... interesant thinking
Doki doki precure nu are cum sa fie deoarece abia a aparut laughing
Ma intreb oare l-ai vazut pe Animax? Daca e asa poate sa fie Tokyo Mew Mew de fapt se chema Mew Mew Power dar era tradus in engleza si doar 27 de episoade au dat. El de fapt si de drept este un anime big grin. Cumva fetele erau 5 la numar si lucrau la o cafenea? Si avea legatura si cu super-puteri din diferite animale? Adica pisica, delfin, maimuta, lup si o pasare albastra thinking
Sa imi spui daca te-am ajutat ca eu mai stiu de genul asta si poate il gasesc pana la urma :d. Ok? :O3:O3

| trăncănici a răspuns (pentru LoveAnime4ever):

Nu mă pricep, sincer.Dar îmi aduc aminte că fiului meu îi era frică de o animaţie cu fete care se transformă în prinţese pe baza unor cristale.

| trăncănici a răspuns:

Chibiusa?

| trăncănici a răspuns:

Dokiーdoki precure?

| Flaviuka explică (pentru trăncănici):

Nu ii cu grafica, gen cele chinezesti/japoneze. nu mai tin minte unde se difuzau, pe ceva canal nemtesc sau italian parca. oricum is interesante si cele pe care le-ati amintit voi aici big grin

| trăncănici a răspuns (pentru Flaviuka):

Numele fetelor care este? Măcar al uneia, sau al altui personaj.

| magazinulDepeBlog a răspuns:

Sailor Moon?

| Flaviuka explică (pentru magazinulDepeBlog):

Nu e sailor moon. e ma de copiii asa, nu ii cu multa actiune

| Hermaniona a răspuns:

Cred ca sailer moon

| Flaviuka explică:

Va multumesc tuturor, am gasit pana la urma. Desenele se numesc Princess Starla and The Jewel Riders