| єℓєηα a întrebat:

Bunakiss
Ce desene va placeau inainte (pe Fox Kids, Jetix, Cartoon Netwoork si Minimax)?
Care credeti ca este diferenta dintre cele de atunci si cele de acum... Argumentati. :d

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

Desenul animat care mi-a placut dintotdeauna a fost "viata cu louie" d p fox kids.il adoram p tatal lui louie, deoarece mereu ma facea sa rad.
p fox kids ma mai uitam la "copii d la 402". nu mi se parea nu stiu ce desen animat reusit insa imi placeau pataniile prin care treceau copii d acolo.
p cartoon network ma uitam mereu la "fetitele powerpuff"si mereu vroiam sa fiu ca blossom.
un alt desen animat preferat a fost "laboratorul lui dexter". imi placea f mult d deedee si imi amintesc ca mereu radeam d dexter.mai ales atunci cad deedee il enerva la culmelaughing
acu nu imi mai amintesc atat d bine la ce desene ma mai uitam cand eram mica dar aceste 4 desene au fost mereu preferatele mele si ma uitam la ele zilnic.
alte desene care mi plac si mi-au placut dintotdeauna au fost desenele animate realizate p baza unor basme, d ex"alba ca zapada","cenusareasa" sau "frumoasa si bestia".
chiar si acum ma mai uit din cand in cand la desene animate si imi face f mare placere deoare imi amintesc mereu d copilarie.acum ma uit cu f mare placere la "phineas and pherb"si inca nu am renuntat la "laboratorul lui dexter" sau "viata cu louie".
cea mai mare diferenta dintre desenele la care ne uitam noi, si cele la care se uita copii d acum e faptul ca deseneele d acum contin mult mai multa violenta decat cele d atunci. pot spune chiar ca unele desene animate dauneaza copiilor deoarece daca ne uiatm bine avem din ce in ce mai multi copii viloneti la varste f fragede. d acea desenul meu preferat d acum e "phineas and pherb":nu contine deloc violenta si e f amuzanta.

61 răspunsuri:
| Tane_Emanuel_1999 a răspuns:

Ursul din casa albastra asta as vreas sa vad