| єℓєηα a întrebat:

Bunakiss
Ce desene va placeau inainte (pe Fox Kids, Jetix, Cartoon Netwoork si Minimax)?
Care credeti ca este diferenta dintre cele de atunci si cele de acum... Argumentati. :d

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

Desenul animat care mi-a placut dintotdeauna a fost "viata cu louie" d p fox kids.il adoram p tatal lui louie, deoarece mereu ma facea sa rad.
p fox kids ma mai uitam la "copii d la 402". nu mi se parea nu stiu ce desen animat reusit insa imi placeau pataniile prin care treceau copii d acolo.
p cartoon network ma uitam mereu la "fetitele powerpuff"si mereu vroiam sa fiu ca blossom.
un alt desen animat preferat a fost "laboratorul lui dexter". imi placea f mult d deedee si imi amintesc ca mereu radeam d dexter.mai ales atunci cad deedee il enerva la culmelaughing
acu nu imi mai amintesc atat d bine la ce desene ma mai uitam cand eram mica dar aceste 4 desene au fost mereu preferatele mele si ma uitam la ele zilnic.
alte desene care mi plac si mi-au placut dintotdeauna au fost desenele animate realizate p baza unor basme, d ex"alba ca zapada","cenusareasa" sau "frumoasa si bestia".
chiar si acum ma mai uit din cand in cand la desene animate si imi face f mare placere deoare imi amintesc mereu d copilarie.acum ma uit cu f mare placere la "phineas and pherb"si inca nu am renuntat la "laboratorul lui dexter" sau "viata cu louie".
cea mai mare diferenta dintre desenele la care ne uitam noi, si cele la care se uita copii d acum e faptul ca deseneele d acum contin mult mai multa violenta decat cele d atunci. pot spune chiar ca unele desene animate dauneaza copiilor deoarece daca ne uiatm bine avem din ce in ce mai multi copii viloneti la varste f fragede. d acea desenul meu preferat d acum e "phineas and pherb":nu contine deloc violenta si e f amuzanta.

61 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe fox kids nu am unu desene pe jetix imi placeau cateva desene pe cartoon network imi placeau desene ales gen jonny bravo si unu cu famila pe minimax imi placeau cateva desene pe aplus imi placeau toate desene vechi gen slayers, F-zero, Trigun, slayers next si alte desene vechi Ales Vechi Gen jetsons, Wacky Races, Mumbly, CB bears, Si Gallery fake erau frumos sa uitam la aplus Si Erau Desene Frumos se numeste Blue Gender Erau Frumos Si mie imi placeau Blue gender Si unu Tot fara batai se numeste Mirage of blaze imi placeau Pe animax Numai Desene De 2 bani gen Nana, Naruto, Bleach, Blood Plus, Si unele nu imi plac de ce

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

cele de atunci erau grozave acum pe disnei chanel nu-i nimic calumea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De pe cartoon imi placea :tom si jerry, gemeni cramp, fetitele powerpoff, fam flinston, scooby doo, laboratorul lui dexter; pe foxkids/jetix :spioanele, viata cu loui, mumia acea tutanstein, piratul jack cel teribil, cei cu andy, denis pericol public, fam tofu copii de şa 402; minimax: ursul din casa albastra, franklin, roboteii (cel cu oli si prietenul lui patrat...), zambetul lui sharon, cel cu baiatul vrajit de spiridus de a facut calatoria cu gaste, autobuzul magic, maia su miguel, tupu, marcelino, si cred ca m sunt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe minimax imi placea foarte mult pettson si findus dar din pacate nu le mai da pe minimax pe carton tom si jery pe jetxi spioancele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca viata lui Lui, cei cu Andy, spioanele, familia Adams

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Am aceeasi parere cu cei de mai jos.Atunci erau desene mult mai frumoaselove struckDe cand au pus Disney Channel asta s-a stricat totul.Inainte erau frumoase desenele imi e dor de ele.Ma uitam la Viata cu Louie Spioanele Piratul Jack cel teribil Familia De ce Tom si Jerry Zambetul lui Sharon Copii de la 402 X-men Laboratorul lui Dexter.si asa mai departe.pentru cei care se uita sa stiti ca Gemenii Cramp si Tom si Jerry inca mai sunt prezente pe Cartoon Network. A! Sau ma mai uitam mereu la Scooby Doolaughing oricum am auzit ca postul acela Boomerang are inca din desenele cu care am copilarit noihappy. Diferenta dintre desenele de acum si cele de cand eram noi mici este ca sunt mult mai violente si needucative.Imi e dor de vremea copilariei:-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt Andreea. Mi-e imi placeau desenele :Viata cu louie, Copii de la 402, Familia de ce, Autobuzul magic, Familia tofu, Lumea lui bobby, Tutenshtein, Witch, Vaca si puiul, Junniperilee, Hi amy si yumi, Maia si miguel, ed edd si eddy, Casa fostar pentru prieteni imaginari, Zambetul lui sheron, Spioanele, Ce-i cu andy, Jony bravo, Familia flinstone, Laboratorul lui dexter, Negrele aventuri ale lui billy si mendy, Clanul nebunaticilor, Ned si salamandra, Denis pericol public, Colegul meu de sala e o maimuta si Eu sunt nevastuica.Imi placeau foarte mult dar acum nu mai sunt si imi pare rau.Aceasta a fost opinia mea si sper ca si voi o so cititi.Vam pupat pe totii.Pa,pa,pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eraa pe minimax ceva de genul papagalul albert nu mai stiu. daca va amintiti

| deea_1980 a răspuns:

Viata cu Louie
Zambetul lui Sharon
Familia De Ce
Autobuzul magic
Copii de la 402
Lumea lui Bobby
Familia Tofu
Spioanele
Ed, Edd si Eddy
Desenele de acum au prea multa violenta si nimic special, nu te atrag cu nimic![Vorbesc in general]

| D A R i U t S s A a răspuns:

Viata cu louie.
Copii de la 402.
Zambetul lui Sharon

Acestea sunt desenele copilariei mele.si fata de cele de acum acelea erau mult mai frumoase spre deosebire de cele care sunt vizionate de copii mici acum. mi se pare ca este si multa violenta si parca nu inteleg nimic din ele. dar asta e. poate copiilor de azi le place dar aceiasi parere cele de acum cativa ani erau splendide

| mcrenma a răspuns:

Da. Desenele de acum includ doar batai, roboti si masini. Unde o sa ajunga bietii copii care se uita la aceste violente. Ce a aparut in ultimii 3 ani sa zicem, nu mai inspira nimic. Unde sunt desenele copilariei noastrestraight face
Ah da, si ma uitam la:
Pinnochio
Peter Pan
Viata cu Louie
Copii de la 402
Pirtatul Jack cel teribil
Spioanele
Ce-i cu andy?
Miss Mallar
Jhonny bravo
Tutenshtein
Robogandacelul
Diabolik
Cei 4 fantastici
Mica sirena
Jimm button
X-men
Familia flinstone
Zambetul lui Sharon
Taramul Spiridusilor
___________________________________________________
Asta a fost din ce mi-am mai amintit. Si ma bucur ca mai sunt persoane care mai apreciaza vechile desene.

| publicname a răspuns:

Zambetul lui sharon de pe minimax

| marpey16 a răspuns:

Sa vedem. imi placeau cele de pe fox kids copii de 401? cred erau faini.De pe jetix.nu era cine stie ce.pe minimax era/ este faina aia cu Sarah cred ca se chema si Brotaceii etc. De pe Cartoon, ma uitam la Titanii, aia cu wolverine si storm...cum se numea? si alte chestii. Acum nu m-as mai uita la cartoon. Desenele astea sunt prea sadice... cam atat!
big grin

| chelutzul a răspuns:

Tom & jerry, captain planet, dragon ball(tvr 2 tongue), viata cu louie, copii de la 402, sailor moon big grin, scooby doo, the jetsons, familia flinstones si multe altele...amuzante, caracterul oamenilor transpus in personaje de animatie, captain plane ava cate un talc la sfarsitul episodului...intr-un cuvant desene bune. in schim ce se difuzeaza azi pe la tv sunt numai porcarii : scene pline de sange, personaje denaturate (nas pan' la genunchi, animalele nu mai sunt animale ci monstri etc ), in loc sa faca ceva bun se tin numai de prostii

| George1176 a răspuns:

Deci in primul rand dp minimax cand eram mic mic
Familia Gheiza(sau nu stiu cum se numea)
Autobuzul Magic
Zambetul lui Sharon
Cliford
Marsupilami
Depe A+
Innuyasha
Yoyo Hackusho
Pokemon
Lina Vrajitoare(nu mai stiu sigur cum se numea)
De pe Jetix
Ce-i cu Andy?
H2o sezonul 1.2.3.4!
Sipioanele
Mai multe dar nu imi vin pe moment.
Eh pe CartoonNet sunt ceva mai multe pentru ca Vara trecuta de la 3-4 dimineata (obosit de la Cs veneam la tv pe c.n)
Ed Edd Eddy
Sumbrele aventuri ale lui bilY si mandy
Evil con carne
Nume de Cod Clanul...
Prietenul meu de clasa e o maimuta
Tabara Lazlo? sau numaistiu
Casa Foster
Fetitele PP
Gemeni Cramp
Jonny Test/Bravo
Saolin
Ben 10/alien
Vaca si puiul
Eu sunt nevastuica
Multe multe Si mai sunt dar nu imi vin pe moment :*sper ca te-am ajutat?

| George1176 a răspuns:

Si cel mai mult care ne uitam toata familia(inclusiv mama era topita)marcelino :big grinbig grin Panivino

| ionela1560 a răspuns:

Parca imi placeau mai mult desenele vechi decat astea noi astea sunt niste tampeni.De exemplu imi paceau; Viata cu Louei, Piter Pan, Mica Sirena, Pinochio, Piratul jack, Pisoiul Ic, Lumea lui boby, Capsunica mai multelaughing:XX

| SiLvErYo a răspuns:

Va dau eu un site sa va uitati la desenele copilariei noastre

desene-animate.rascuplans.ro pe acest site m-am uitat la:
Ce-i cu Andy
Viata cu Louie
Jack piratul cel teribil
Pinochio
Peter Pann si multe altele sper ca v-am ajutat

| RoxXyKidxD a răspuns:

Pai.sincer...dp minimax imi placea ursul din casa albastra sau autobuzul magic si o calatorie spre centrul pamantului si dp jetix: spioanele,witch,NARUTOOlove strucklove strucklove struck, si multe altele, dp cartoon.inca mai sunt si din astea vechi:*

| sonic_2751 a răspuns:

Diferenta dintre cele 2 este ca cele vechi erau cele mai frumoase desene din toate timpurile! Si astea e ca sunt porcarii mai sunt unele misto dar nu ca cele vechi. A si imi plac si imi placeau asa:
Laboratorul lui Dexter
Curaj cainele fricos
Vaca si Puiul
Johnny Bravo
Fetitele Powerpuff
Numele de cod: Clanul nazdravanilor deosebiti
Negrele aventuri a le lui Billy si Mandy
Gemenii Cramp
Ed Edd si Eddy
Eu sunt Nevastuica
Denis pericol public
Viata lui Louie
Ce-i cu Andy?
Copii de la 402
Ned si salamandra
Spioanele
Mica sirena
Bibi Blocksberg
Junniper Lee
Hi Amy si Yumi
Colegul meu de sala e o maimuta

Nu sunt in top dar cam astea sunt.

| l4ry a răspuns:

Imi plac toate cele care s-au scris pana acum + printesa sissi, jim button, tick, spiderman(pe fox kids)...imi placea mai mult alea vechi, astea noi de pe disney channel ma cam plictisesc cu exceptia a vreo 6 desene.Pe cartoon network mai imi plac doar cateva, restul nu, acum vreo 5, 6, 7 ani ma uitam la toate.Pacat ca numai exista fox kids si jetix, aveau desene mai misto+niste filme dragute happy

| Andrada_6527 a răspuns:

Erau multe desene.De asta vorbeam azi la scoala.A fost subiect de barfa 2 pauze+ o ora.laughing
Era un desen pe Minimax, Anne din Gringalgabes mi se parethinking
O fetita roscata.
Arthur.
Autobuzul magic.
Marsupilami.
Zambetul lui Sharon.
SesalaGrim.
Cowder.
Spioanele.
Viata lui Louie.
Copii de la 402.
Ce-i cu Andi?

Gandaceii.

| andrusca97 a răspuns:

Ma uitam mult la viata cu louie:X:X:X robo gandacul lumea lui bobby si multi multi altii pe cartoon ma uitam la copii din casa din copac laughing)) pe minimax la marcelino:X

| Neculaescu_Ana_1996 a răspuns:

Nici una.Doar ca atuncea erau altele acum sant altele.Dar acum mi-as dori sa le vad palea din trecut

| andreyy_7786 a răspuns:

Mie imi placea foarte mult sa ma uit la galactik football regele shaman A.T.O.M dar cand eram si mai mic era la televizor un desen cu locomotive pe fox kids

| andreyy_7786 a răspuns:

Si mai am si mai multe dar nu le pot scrie chiar pe toate am zis nise preferate de ale mele (monster warrios)

| Ricardo_2060 a răspuns:

Buna! Spuneti-mi si mie daca stiti, pe cartoon network acum vreo 6-7 ani difuza un desen cu o familie care aveau casa pe o bucata de pamant in spatiu, care pur si simplu pluteau in spatiu, si se mai intorceau pe pamant din cand in cand sa-si ia provizii, sau ceva de genubig grin Mai stie cineva cum se chema desenul ala?

| Paulik10 a răspuns:

Sandokan, copiii de la 402, marsupilami, enigmele din providence, povestile fratilor grimm(simsalagrimm), povestile lui hans christian andersen, tom and jerry, x-men, pokemon, capitanul tsubassa, timon si pumba, chip si dale...
as vrea sa-mi traiesc din nou copilariasad :X

| Bestia_5624 a răspuns:

Desenul animat care imi placea la nebunie era ce-i cu andy? pe jetix pe cartoon netwoork imi place ben10 mereu am vrut sa fiu ca Ben Ten intr-o zi s-a intamplat am vazut o casa care ardea si nici un pompier nu intra sa salveze un singur copil doar unu dar cand am vazut ce se intampla repede am fugit prin flacari nu ardeam pentru ca am fost calm curajos si concentrat cand am ajuns in camera copilului el era sub pat l-am luat in brate si am sarit cu el pe geam intr-un copac din copacul ala m-am dat jos cu copilul intr-un brat imi mai placea copii de la 402 si frumoasa si bestia imi placea de bestie si vruiam sa fiu si ca el

| bogdan_6858 a răspuns:

Mie imi placeau desenele:Spioanele, H2o,Cei cu Andy,Power Rangers,Oraselul Lenes,Pokemon,Naruto,Tutenstein,Regele Shaman,Capitanul Flamingo, Clasa 402, Zambetul lui Sharon, Kim Possible, W.I.T.C.H.Desenele acestea sunt numai de pe "Jetix si Fox Kids"...Argumentatia mea este ca desenele astea mai vechi sunt mai frumoase, amuzante, interesante.Desenele acestea noi sunt cam plictisitoare...