| CrysaCrysy a întrebat:

De ce va place atat de mult vampires diaries?

Răspuns Câştigător
| Bleed a răspuns:

Vorbeste in numele tau.
Mie, sincer, imi plac mai mult cartile, insa serialul are mai multa actiune, si personaje.
Mie-mi plac cartile de fictiune, la fel si serialele. Nu gasesc un motiv mai bun... Pur si simplu imi place serialul.

4 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Nu ne place, e o prostie.

70% din fani sunt fete, dintre care 3 sferturi se uita pentru ca actorii " arata bine ".E un fel de a-si satisface nevoia de filme sexy dar fara sa cumpere Playboy.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bleed):

Tvd, spre deosebire de majoritatea serialelor destinate adolescentilor, are mai multa profunzime( de exemplu, vampirii nu transmit un mesaj de genul "yey,suntem tineri vesnic", ci din contra, se pune accentul pe trairile lor si de asemenea pe suferinta lor). personal, mi se pare foarte interesant cum este dezvoltata povestea fiecarui personaj si este prezentata motivatia din spatele actiunilor lor.
in plus, este un serial imprevizibil si de multe ori chiar vei fi cu adevarat surprins de ce vei afla in continuare. si un raspuns pentru hirako: probabil ca exista si fete care se uita la serial doar pentru ca actorii arata bine (desi eu nu am intalnit pe nimeni atat de superficial), dar asta nu este un argument pentru faptul ca, in opinia ta, serialul este o prostie.

| Bleed a răspuns (pentru Hirako):

Vorbeste in numele tau.
Mie, sincer, imi plac mai mult cartile, insa serialul are mai multa actiune, si personaje.
Mie-mi plac cartile de fictiune, la fel si serialele. Nu gasesc un motiv mai bun... Pur si simplu imi place serialul.

| NuStiuNimicNiciodata a răspuns:

Cartile au fost interesante asa ca am dat atentie si serialului.dar ca de obicei cartile nu se compara cu ceea ce este pus pe ecrane

| slipknot a răspuns:

Dar tie de ce iti place "Bona mea e un vampir"?