| Jokerh6662 a întrebat:

Buna seara TPU! M-am uitat recent la Anime-ul Tokyo Ghoul, ambele sezoane le-am vazut, si nu prea am inteles niste chestii. Cine imi poate raspunde la urmatoarele intrebari primeste funda.

1. Ce se intampla cu Kaneki?
2. Hide moare? Amon?
3. Touka ce va face?
4. Cand apare sezonul 3?
5. Unde pot citi manga in romana?

1 răspuns:
| WhiteLife a răspuns:

Bună! Întrebarea ta a apărut pe aici (a fost recomandata după ce am răspuns la o alta întrebare). Cel mai probabil ai aflat răspunsurile pana acum, dar cine știe happy
1. Kaneki era un băiat normal care devine ghoul și ni se arata greutatea cu care el accepta aceasta parte a sa.
2. În manga, dacă nu ma înșel, Hide nu moare, cred ca e dat dispărut. Amon e făcut ghoul de către Aogiri.
3. Touka își deschide o cafenea, apoi se alătură unui grup condus de Kaneki.
4. Sezonul 3 a apărut anul acesta, iar în octombrie va apărea și sezonul 4, ultimul.
5. In romana nu știu... poate pe animekage...
6. După primul sezon, anime-ul n-a respectat manga, asa ca ceea ce am scris s-ar putea sa nu se întâmple în sezonul care urmează, poate o sa schimbe iar povestea.
7. Te sfătuiesc sa citești manga, e foarte faina, povestea e mult mai buna decât în anime.