| KatherineH a întrebat:

Buna!
Tocmai mi-am amintit de un film pe care l-am vazut la televizor, o data, prin 2010, cred. Dar nu reusesc sa-l gasesc pe Google, cautand detalii din plot, gasesc alte rezultate.
Poate unii dintre voi l-au vazut si stiu cum se cheama.
O sa descriu toate detaliile pe care mi le amintesc.
Doi prieteni decid sa calatoreasca spre cel mai estic (daca imi amintesc corect) pod al SUA. Nu au foarte multi bani, asa ca pornesc intr-o calatorie anevoioasa, cu autostop si autobuze. La un moment dat, fiindu-le foame, incearca sa fure biscuiti si conserve dintr-un supermarket. O tipa ii observa, le atrage atentia asupra camerelor de supraveghere, si se ofera sa ii hraneasca. Ii invita la ea acasa, manaca impreuna, vorbesc. Tipa ii lasa sa doarma la ea. In mijlocul noptii, cei doi prieteni vorbesc despre ce ruta ar trebui sa ia in continuare. Unul dintre ei spune ca nu vrea sa plece la drum pana nu isi repara maseaua, care ii facea probleme de ceva timp. Ei evident nu au bani de dentist.
Pana la urma, ajung la o casa de bilete de unde ar putea lua un singur tren care sa-i duca la destinatia finala. Dar afla ca nu au destui bani.
Nu tin minte cum se termina.
Idei?

Răspuns Câştigător
| FreddieM a răspuns:

Filmul se numește Friendship! făcut în 2010.
Cheers

| KatherineH explică (pentru FreddieM):

Asta e. Multumesc!

| FreddieM a răspuns (pentru KatherineH):

Nu-l văzusem, nu știam de existenta lui, dar detaliile tale m-au ajutat destul de mult ca să fac o descriere suficienta ca să-l găsesc. Ma bucur ca ți-am fost de folos.
Cheers