| Gabrielllllcobra a întrebat:

Buna TPU, cine poate să imi spuna cateva filme bune gen slasher cu suspans si mult sange?

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Seria de filme Wrong Turn
seria de filme Scream
seria de filme SAW
The Hills Have Eyes (2006)
The Hills Have Eyes 2 (2007)
Friday the 13th (2009)
Hostel (2005)
Hostel: Part II (2007)
The Collector (2009)

'Clasici' horror cu sau fara elementele cerute de tine:

Friday the 13th (1980)
A Nightmare on Elm Street (1984)
The Texas Chain Saw Massacre (1974)
Halloween (1978)

Pe majoritatea le-am vazut cand eram adolescent

| Catrice a răspuns:

Incearca la UPU 24/7hee hee

| ReddY25 a răspuns:

The Killer

| Parakeets a răspuns:

The Conference (chiar am pus eu o întrebare pe TPU legat de filmul ăsta și altele asemănătoare) happy că de ce în filme am observat că mereu supraviețuiesc oamenii mai anxioși, voiam de fapt să aflu dacă așa e și în realitate și înseamnă că asta ar fi un atu ascuns al anxioșilor sau e doar un scenariu pentru filmele astea horror).
Dar uită-te la filmul ăsta, spre final e chiar sângeros. Chiar sângeros. happy

Străzile groazei (ăsta are 3 părți și e și cu supranatural, mai satanist dacă ești fan/ă, dar e super sângeros și ăsta)

Split

Nimeni nu scapă cu viață

Apendicele

Circle

Jigsaw

Masacrul din Texas

| Motisor a răspuns:

Rango

| IoanaMaria321 a răspuns:

Fear Street

| Sigillum a răspuns:

Câteva filme bune de gen slasher cu suspans și mult sânge includ:

"Freaky" (2020)
"The Invisible Man" (2020)
"Wrong Turn" (2021)
"Candyman" (2021)
"Halloween Kills" (2021)
"Scream" (2022)

Aceste filme pot oferi suspans și scene ample cu sânge, potrivindu-se preferințelor pentru genul slasher.

| maikelzombis123 a răspuns:

Shrek 4

| hshshshsjisjsw5 a răspuns:

SAW sunt mai multe partii, is faine rau