| LittleBeea a întrebat:

Imi puteti spune si mie filme de comedie bune? As vrea sa fie amuzante si in acelasi timp sa fie si o actiune interesanta...Mersihappy

Răspuns Câştigător
| TeoB12 a răspuns:

The Hangover (2009)
Marea mahmureală

The Hangover Part II (2011)
Marea Mahmureala 2

The Hangover Part III (2013)
Marea mahmureală 3

Airplane! (1980)
Avionul buclucaş

The Naked Gun: From the Files of Police Squad! (1988)
Un polițist cu explozie întârziată

The Naked Gun 2 1/2: The Smell of Fear (1991)
Un politist cu explozie intarziata 2 1/2

Naked Gun 33 1/3: The Final Insult (1994)
Un politist cu explozie intaziata 33 1/3

Dracula: Dead and Loving It (1995)
Dracula: Un mort iubăreţ

Wrongfully Accused (1998)
Wrongfully Accused

Spy Hard (1996)
Spionul Dandana

Camouflage (1999)
Camuflaj

Ace Ventura: Pet Detective (1994)
Ace Ventura: detectivu' lu' peşte

Ace Ventura: When Nature Calls (1995)
Ace Ventura: Un nebun în Africa

Dumb & Dumber (1994)
Tăntălăul şi Gogomanul

Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd (2003)
Tantalaul si Gogomanul: Cand Harry l-a cunoscut pe Lloyd

The Cable Guy (1996)
Tipu' de la cablu

The Truman Show (1998)
The Truman Show

Liar, liar (1997)
Mincinosul mincinoşilor

Me, Myself & Irene (2000)
Eu, cu mine şi Irene

Bruce Almighty (2003)
Dumnezeu pentru o zi

Yes Man (2008)
Yes Man - Un cuvânt poate schimba totul

The Mask (1994)
Masca

Mr. Popper's Penguins (2011)
Pinguinii domnului Popper

Scary Movie (2000)
Scary Movie

Scary Movie 2 (2001)
Comedie de Groază 2
Regia: Keenen Ivory Wayans
Cu: Marlon Wayans, Anna Faris
Gen film: Comedie
Fratii Wayans si isterica lor echipa s-au intors sa ne ofere inca o portie de ras, dupa fulminantul succes de anul trecut al filmului SCARY MOVIE. De aceasta data, ei au ce au cu lumea supranaturalului.
Ca o extensie a lui SCARY MOVIE, SCARY MOVIE 2 arunca o privire satirica asupra unor clasice ale genului, cum ar fi Exorcistul sau Poltergeist, dar si asupra unor filme recente, precum Hannibal, Dincolo de aparente sau Castelul bantuit. Dar nu se opreste aici, ci loveste

NOTA
(IMDB: 5.40) 6.8
Scary Movie 3 (2003)
Comedie de groază 3
Regia: David Zucker
Cu: Charlie Sheen, Anna Faris
Gen film: Comedie
De la creatorii filmului "Airplane!" vine a treia parte a comediei nebune Scary Movie. Povestea o are in centru pe Cindy si noii sai prieteni in timp ce multe lucruri ciudate incep sa i se intample: aparitia unor cercuri misterioase in lanurile de porumb si casete video misterioase...

NOTA
(IMDB: 5.10) 6.5
Scary Movie 4 (2006)
Comedie de groază 4
Regia: David Zucker
Cu: Anna Faris, Regina Hall, Craig Bierko
Gen film: Comedie
Acest film va parodia oficial filmele horror/thriller/action/drama Saw, Saw II, The Village, The Grudge, War of the Worlds, Million Dollar Baby, cu o scurta referire la National Treasure. Inceputul este parodierea lui Saw, in care vor juca Dr. Phil McGraw si Shaquille O'Neal.

NOTA
(IMDB: 3.50) 5.3
Scary Movie 5 (2013)
Scary Movie 5
Regia: Malcolm D. Lee
Cu: Lindsay Lohan, Ashley Tisdale, Charlie Sheen, Heather Locklear
Gen film: Comedie
Scary Movie V, cel mai recent film din binecunoscuta serie de parodii după filme horror, prezintă povestea cuplului Dan (Simon Rex) şi Jodi (Ashley Tisdale), căsătoriţi şi fericiţi, care însă încep să observe că odată cu sosirea acasă a bebeluşului lor Aiden încep să treacă prin nişte experienţe bizare. În scurt timp însă haosul se extinde şi în viaţa profesională a celor doi şi afectează atât cariera de dansatoare de balet a lui Jodi, cât şi pe cea de cercetător a lui Dan. Astfel, cei doi îşi dau seama că familia lor este urmărită de un demon mişel.

NOTA
(IMDB: 3.90) 6.7
Shriek If You Know What I Did Last Friday the Thirteenth (2000)
Shriek If You Know What I Did Last Friday the Thirteenth
Regia: John Blanchard
Cu: Aimee Graham, Chris Palermo
Gen film: Comedie, Horror

NOTA
(IMDB: 5.00) 6.6
A Haunted House (2013)
A Haunted House
Regia: Michael Tiddes
Cu: Marlon Wayans, Marlene Forte, Essence Atkins
Gen film: Comedie, Horror
Malcolm şi Kisha se mută în casa visurilor lor, dar în curând descoperă că un demon locuieşte deja acolo. Atunci când Kisha este posedată, Malcolm cheamă în ajutor un preot, un medium şi o echipă de investigatori în ale paranormalului pentru a scăpa de locatarul nepoftit

NOTA
(IMDB: 6.60) 7.4
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood (1996)
Băieţi de cartier
Regia: Paris Barclay
Cu: Shawn Wayans, Marlon Wayans
Gen film: Comedie, Crimă
Filmul este o parodie a filmelor cu afro-americani ("Boyz N. the Hood", "South Central", "Menace II Society", "Higher Learning" şi "Juice").
Ashtray se întoarce în cartierul în care a crescut reîntâlnindu-şi tatăl, dar şi prietenii.

NOTA
(IMDB: 4.10) 6.5
Little Man (2006)
Ala micu'
Regia: Keenen Ivory Wayans
Cu: Marlon Wayans, Shawn Wayans
Gen film: Comedie
Darryl Edwards (Shawn Wayans) este un tip atat de nerabdator sa devina tata incat confunda un criminal urmarit de politie, de statura foarte mica, semanand cu un copil, Calvin Sims (Marlon Wayans), cu un copilas abandonat, pe care decide sa-l adopte...

NOTA
(IMDB: 5.30) 7.0
White Chicks (2004)
Cele două pupeze albe
Regia: Keenen Ivory Wayans
Cu: Marlon Wayans, Shawn Wayans
Gen film: Comedie, Crimă
În comedia extrem de amuzantă a Revolution Studios, Două pupeze albe, Shawn şi Marlon Wayans interpretează rolul a doi agenţi FBI ambiţioşi, dar ghinionişti, care acţionează sub acoperire ca două tinere debutante în înalta societate, în staţiunea de lux Hamptons, pentru a investiga un grup de răpitori. În timp ce îşi fac intrarea cu pompă în cadrul evenimentului social al anului, cei doi află că este mult mai greu decât pare să pătrunzi în înalta societate.

NOTA
(IMDB: 5.90) 7.3
Senseless (1998)
Experimentul simţurilor
Regia: Penelope Spheeris
Cu: Marlon Wayans
Gen film: Comedie
Darryl Witherspoon (Marlon Wayans), unul dintre cei mai buni studenti de la Universitatea Stratford, dar cu probleme financiare destul de grave, se straduieste sa castige o competitie care l-ar propulsa direct intr-una dintre cele mai mari companii de pe Wall Street. Insa pentru acest post, Darryl trebuie sa concureze cu Scott Thorpe (David Spade), un baiat de bani gata, care este favorit in cursa pentru Wall Street. In disperare de cauza, Darryl alege o solutie extrema: sa participe la un exper

NOTA
(IMDB: 5.40) 6.9
Beverly Hills Ninja (1997)
Beverly Hills Ninja
Regia: Dennis Dugan
Cu: Chris Farley
Gen film: Comedie
Adus aproape miraculos de epava unui vas, un copil este salvat de un clan de luptatori ninja care vad in el implinirea unei profetii stravechi. In ciuda indeletnicirilor lor deloc pozitive, luptatorii cresc bebelusul cu simt de raspundere, asa cum cred ei mai bine. Dar Haru, cum a fost numit de catre multi parinti adoptivi, pare a fi departe de a deveni si el un adevarat Ninja.
Este bleg, haios si se leaga belelele de el ca albinele de miere. Pe de alta parte, creste si nu se mai opreste,

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Amélie (2001), Chocolat (2000), Forrest Gump (1994), The Best Exotic Marigold Hotel (2011), The Bucket List (2007), RocknRolla (2008), To Rome with Love (2012), Silver Linings Playbook (2012), In Bruges (2008), How to Steal a Million (1966), It's a Mad Mad Mad Mad World (1963), The Invention of Lying (2009), Do the Right Thing (1989), Asta e (2001), Lo scopone scientifico (1972), The Great Dictator (1940), Identity Thief (2013), Idiocracy (2006), Filantropica (2002), Midnight in Paris (2011), The Wolf of Wall Street (2013), Profetul, aurul si ardelenii (1978)...

| Crisu a răspuns:

The ugly truth
My Best Friend's Girl
How to Lose A Guy in 10 Days
Think Like a Man
He's Just Not That Into You

| faramatania a răspuns:

The Hangover (seria), The Dictator (2012),Borat (2006),Sex Drive (2008),A Few Best Men (2011),The World's End (2013),The Heat (2013),We're The Millers (2013),Identity Thief (2013),Gambit (2012)

| Eduard619 a răspuns:

Spread Big Momma House Welcome Home Roscoe Jenkins SuperBad Black Knight Ted Norman Little Man

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-Ace Ventura:un nebun in Africa
-Ace Ventura :detectivul lu peste
-Ms Ben
-Norbit
-Acasa la coana mare
-Dennis pericol public
-Puicuta cu cocosel
-Singur acasa
-Dumnezeu pentru o zi
-Tarzan traznitul junglei
-Doua pupeze albe
-Placinta americana
-Ace Ventura:chemarea naturii
-Cum se cuceresc barbatii?

| digital7shady a răspuns:

"Trei Duri", "Superhero Movie", "American Pie", "Dude, who stole my car?", "Fun with Dick & Jane", "300", "Rrrr...", etc...am vazut atatea dar imi amintesc atat de putine.

| rawrrrrrrrrr a răspuns:

The Millers

| Srk_Emre_1993 a răspuns:

The A-team