| Never4ever a întrebat:

In anime-ul Naruto, cine a controlat vulpea cu 9 cozi? Madara Uchiha sau nu a fost controlata de nimeni? Intr-un episod Tobi i-a spus lui Sasuke ca toata lumea l-a acuzat pe el dar de fapt el nu avea nici o legatura e adevarat?

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Deocamdata nu pot sa spun daca Tobi a mintit sau a spus adevarul. Poate in capitolele care urmeaza sa apara o sa aflam ce s-a intamplat. Deoarece in urma cu 2 capitole a inceput un flashback in care este relatata povestea lui Obito din momentul in care a fost salvat de Madara. Asa ca trebuie sa avem rabdare. big grin

2 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Kurama ( numele lui 9 cozi) a fost controlat de Tobi.

| Never4ever explică (pentru ryuu):

In episodul 141 cand Tobi ii povesteste lui Sasuke Tobi a spus ca superiorii satului si-au dat seama ca numai cei din clanul Uchiha cu puterea lor oculara pot imblanzi si controla vulpea cu noua cozi si ca suspiciunea a cazut asupra lor dar de fapt ei nu facusera asta si vulpea cu noua cozi a fost un lucru natural, o nenorocire naturala si ca clanul Uchiha nu a fost in spatele atacului si ca suspiciunea a cazut asupra lor pe nedrept.A mintit?

| ryuu a răspuns (pentru Never4ever):

Deocamdata nu pot sa spun daca Tobi a mintit sau a spus adevarul. Poate in capitolele care urmeaza sa apara o sa aflam ce s-a intamplat. Deoarece in urma cu 2 capitole a inceput un flashback in care este relatata povestea lui Obito din momentul in care a fost salvat de Madara. Asa ca trebuie sa avem rabdare. big grin