| Ally_8013 a întrebat:

Vroiam sa va intreb cum se termina Dona Barbara(daca stiti si un filmulet.) pe youtube sunt doar filmulete cu poze. Fundita pentru cel mai explicit raspuns! By3 By3!

3 răspunsuri:
| andrada_3947 a răspuns:

-poti sa te uiti acasa la 09:45 incepe dureaza pana la 10:45 (un episod) dupa aia ii teleshopping si dupa ce se termina teleshopping incepe iarasi Dona Barbara la 11:15

-deci daca urmaresti Dona Barbara pe acasa iti pot spune cum se va intampla in continuare :
Barbara o sa faca o chiorba sau supoa din Colonelul Melendez si dupa aia le da Politistilor (cei veniti din capitala care ii cauta pe cei 3 studentii) si dupa ce termina sa mance politisti Dona Barbara o sa ii zica Politistilor ca lo mancat pe Colonel

Dupaia apare un alt violator al lui Dona Barbara si ala cu multa Putere si cu malta influienta (nu stiu cum il cheama sad ca asta o fost pe acasa acu 2 ani sau 1 an si acum de dimi ii reluare happy tongue)
si pe ala Barbare nu o sa il poata omora sad Acel violator il omoara pe Batrana Eustaqea si pe Melqeades intr-o Lupta! Dar Barbara nu moare happy ea o sa ramana singura crying( si ea o sa plece din acel oras (din Progres cred ) si dupa aia Marisela si Santos o sa se Casatoreasaca happy

(nu mis sigura ca asa o sa se intample sad dar sper ca putin tias fi de folos laughing

| Stefiii_7313 a răspuns:

Dona Barbara Moare la final.Marisela se casatoreste cu Santos.Si pe youtube poti gasi multe episoadelove struck

cand cautzi pe youtube scrii asabig grinona Barbara Capitulo 12 de exemplu`.ce episod vrei u:XPa:*

| roxanikadulcika a răspuns:

Printr-un joc al destinului, Barbarita il intalneste pe Asdrubal (Jean Carlos Canela), un tanar educat si aventurier angajat de tatal ei in echipajul vasului. Incetul cu incetul, ei se indragostesc, pana cand destinul lor se intalneste cu moartea. In toiul unei calatorii, oamenii se revolta si il omoara nu numai pe tatal Barbaritei, ci si pe marea iubire a acesteia, Asdrubal. Dupa ce scapa de cadavre si se imbata, unul cate unul abuzeaza cu brutalitate de sarmana fata.

Aproape moarta, Barbarita este salvata de Eustaquia, care o duce in sanul unui trib indian. Acolo ii sunt tratate ranile, iar fata devine invatata cu lumea intunecata a magiei. De-a lungul anilor, Dona Barbara invata despre comertul pe rau si cum sa intre in reteaua corupta din regiune. Ea il cunoaste pe Lorenzo Barquero (Roberto Mateos), un om bogat si mostenitor al unei mosii uriase.

Condusa de puternica ura pe care o are fata de barbati, Dona Barbara decide sa-l seduca pe Lorenzo si comploteaza pentru a pune mana pe averea acestuia.

Astfel, Dona Barbara ajunge o femeie foarte puternica. Din relatia cu Lorenzo, Dona Barbara are un copil, o fetita, Marisela (Genesis Rodriguez), pe care refuza sa o accepte, deoarece pentru ea aceasta reprezinta triumful barbatilor asupra ei.

Dupa ce o naste pe Marisela, Barbara o da tribului de indieni pentru a o creste. Totusi, dupa o viata de tradari, jafuri si rautate, vine timpul ca Dona Barbara sa plateasca, iar Santos Luzardo (Christian Meier) va fi cel care ii va schimba viata.

Santos este avocat si proprietarul mosiei vecine cu a Barbarei, Altamira. Cand Santos ajunge in aceste tinuturi indepartate, el afla de cruzimea cu care Dona Barbara a reusit sa puna mana pe aproape jumatate din proprietatea lui. Cu sprijinul muncitorilor si cunostintelor, tanarul Luzardo incepe o cruciada pentru a lua inapoi ceea ce ii apartine de drept.

Ceea ce nu stie Santos, este ca el va cadea prada pasiunii pentru Dona Barbara, cunoscuta si ca "devoratoarea de barbati". Intalnirea cu aceasta femeie ii tulbura sufletul si il face sa se comporte ca un salbatic. In lupta sa pentru a-si recupera luciditatea si de a scapa din ghearele Donei Barbara, Santos gaseste o raza de speranta in Marisela, iar asta o va face pe fata tinta furiei si urii mamei e sper ca ti-am fost de folos big grin e cam lung da stiu funda?