| greyhound a întrebat:

Care sunt actorii si actritele voastre preferate (all-time)?

15 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Christian Bale,Tom Hanks,Dougray Scott,Alexander Skarsgård,Joseph Morgan,Antony Starr,Leonardo DiCaprio,Tom Cruise,Patrick Swayze,Johnny Depp,Russell Crowe,Bruce Willis,Antonio Banderas,Orlando Bloom,Jean Reno,Leticia Dolera,Anna Paquin,Natalie Portman,Penélope Cruz,Liv Tyler, Blake Lively, Milla Jovovich, Marion Cotillard, Monica Bellucci,

| greyhound explică:

Desi ati dat o multime de nume, ati reusit cumva sa evitati pe Anthony Hopkins, Denzel Washington, Morgan Freeman, Christofen Walken, Ralph Fiennes, Bradley Cooper, Edward Norton, Ian McKellen, John Malkovic, Gary Oldman pe de o parte si
Sharon Stone, Charlize Theron, Helen Mirren, Nicole Kidman, Sigourney Weaver, Helena Bonham Carter, Michelle Pfeiffer, Marisa Tomei, Rooney Mara pe de alta
Oricum intrebarea a devenit un fel de "cati actori si actrite va vin acum in minte". Sincer, ma asteptam la un top 5 maxim

| michelia a răspuns (pentru greyhound):

Si? era vorba despre preferati, nu de valorosi sau notorii.

Ca omisi au fost si Robert Redford, Jeff Bridges, Paul Newman ( pentru el, mea culpa), Peter O'Toole, Jeremy Irons, James Dean, Harvei Keitel, Paul Giamatti, Samuel L. Jackson, Colin Firth, Jack Lemmon, fratii Phoenix, Michael Caine, Kevin Kline, William Hurt, Ben Kingsley etc...si i-am zis tot DOAR pe unii care imi plac ( dar in alt esalon ).

E valabil si pentru actrite, unde de exemplu, pina sa ajunga Rooney Mara in topul meu, ar trebui sa scriu macar 100 inaintea ei.
Compris? : )

| michelia a răspuns:

Actori : Robert de Niro, Gene Hackman, Robert Downey jr, Philip Seymour Hoffman, Sean Penn, Kevin Spacey, Ryan Gossling, Humphrey Bogart, Sam Rockwell.

Actrite : Meryl Streep, Julianne Moore, Cate Blanchett, Sarah Polley, Jennifer Connely, Audrey Hepburn, Tilda Swinton, Diane Keaton, Scarlett Johansson, Juliette Binoche.

| mimiwewem a răspuns:

Selena Gomez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Internaţionali.
- Actori: Adam Sandler, Rob Schneider, David Spade, Owen Wilson, Ben Stiller, Will Ferrell, Charlie Sheen, Jim Carrey, John Travolta, Rowan Atkinson, Robin Williams, Danny DeVito, Leslie Nielsen, Patrick Swayze, Charlie Chaplin, Stan Laurel, Oliver Hardy, Buster Keaton, Johnny Depp, Orlando Bloom, Matt Damon, Ben Affleck, Seth Green, Arnold Schwarzenegger, Jackie Chan, Hugh Jackman, Sylvester Stallone, Sean Connery, Robert de Niro, Jack Nicholson, Harrison Ford, Gene Hackman, Dustin Hoffman, Al Pacino, Marlon Brando, Alain Delon, Liam Neeson, Leonardo DiCaprio, Heath Ledger, Jared Leto, Tom Cruise, Tom Hanks, Bruce Lee, Brandon Lee.

- Actriţe: Jennifer Aniston, Alicia Silverstone, Reese Witherspoon, Kate Winslet, Kirsten Dunst, Gwyneth Paltrow, Elizabeth Taylor, Audrey Hepburn, Brigitte Bardot, Catherine Deneuve, Scarlett Johansson, Kate Beckinsale, Emma Stone, Olivia Wilde, Drew Barrymore, Megan Fox, Winona Ryder, Meg Ryan, Julia Roberts, Keira Knightley.

Români.
- Actori: Dem Rădulescu, Jean Constantin, Puiu Călinescu, Toma Caragiu, Amza Pellea, Mircea Albulescu, Ştefan Bănică, Ştefan Bănică Jr, Grigore Vasiliu Birlic, Ion Besoiu, Ion Caramitru, Ilarion Ciobanu, Octavian Cotescu, Iurie Darie, Mircea Diaconu, Ion Dichiseanu, Gheorghe Dinică, Ştefan Iordache, Şerban Ionescu, Ernest Maftei, Mihai Mereuţă, Ştefan Mihăilescu-Brăila, Ovidiu Iuliu Moldovan, Marin Moraru, George Motoi, Sergiu Nicolaescu, Sebastian Papaiani, Florin Piersic, Adrian Pintea, Mitică Popescu, Colea Răuţu, Victor Rebengiuc, Florin Zamfirescu - Mugur Mihăescu, Radu Pietreanu, Dan Sava.

- Actriţe: Elena Albu, Violeta Andrei, Coca Andronescu, Cecilia Bârbora, Rodica Popescu Bitănescu, Tamara Buciuceanu, Mariana Buruiană, Anda Călugăreanu, Catrinel Dumitrescu, Aimee Iacobescu, Teodora Mareş, Adela Mărculescu, Florentina Mosora, Lucia Mureşan, Draga Olteanu Matei, Mariella Petrescu, Margareta Pogonat, Margareta Pâslaru, Elvira Popescu, Rodica Popescu Bitănescu, Valeria Seciu, Oana Sârbu, Rodica Tapalagă, Vasilica Tastaman, Olga Tudorache.

Iar dintre ăştia mai noi: Marius Rizea, Maria Buză, Angel Popescu, Mirela Zeţa, Diana Dumitrescu, Adela Popescu, Dan Bordeianu, Corina Dănilă, Ilinca Goia, Daniela Nane, Maria Popistaşu, Anca Dumitra, Constantin Diţă, Grig Chiroiu, Toni Ionescu, Mihai Coadă, Dragoş Moştenescu, Emil Mitrache, Steliana Bălăcianu, Adina Galupa, Sabina Brânduşe, Octavian Strunilă, Andrei Araditz, Lucian şi Augustin Viziru, Nicole Gheorghiu.

- O listă pe care am făcut-o acum câteva luni bune, cred c-ar trebui s-o actualizez cândva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Actorul preferat e Patrick Dempsey, iar actrita preferata e Ellen Pompeo si Reese Whitherspoon.
Te pup!

| VivianneMnt a răspuns:

Vivien Leigh, Elizabeth Taylor, Meryl Streep, Demi Moore, Gina Patrichi, Irina Petrescu

| TotiVorbescSinguri a răspuns:

Actori: Vin Diesel; Daniel Craig; Ben foster; Jaso Statham
Actrite: Pamela Anderson

| Iuliana186 a răspuns:

Brad Pitt, Will Smith, Angelina Jolie, Keira Knightley, Sarah Jessica Parker, Johnny Depp.

Cam ăştia în mod special. Îmi mai plac şi alţii, dar nu chiar atât de mult.

| MCatalina a răspuns:

Nina Dobrev,Ian Somerhalder,Paul Wesley, Candice Acolla, Arielle Kebbel, Dylan O'Brien, Ashley
Si mai sunt multi altii.

| rose21 a răspuns:

-Jim Carrey, Adam Sandler, Nicolas Cage, Eddie Murphy, Channing Tatum, Daniel Radcliffe, Dwayne Johnson, Ryan Reynolds, Brad Pitt, Rowan Atkinson, Martin Lawrence, Ralph Fiennes, Rob Schneider, Chris Evans, Justin Timberlake, Will Smith, Johnny Depp, Leonardo DiCaprio.

-Cameron Diaz, Katherine Heigl, Anne Hathaway, Jennifer Lopez, Amanda Seyfried, Rachel McAdams, Sandra Bullock, Anna Faris, Mila Kunis, Emma Stone, Lindsay Lohan.

| アンドリア a răspuns:

Ian Somerhalder, Johnny Depp, Gerard Butler, Dwayne Johnson, Emma Stone, Mila Kunis, Ben Stiller, Natalie Portman, Jet Li...

| Didyshiatat a răspuns:

Jennifer Lopez, Leonardo DiCaprio, Bred Pitt, Angelina Jolie

| Laura8 a răspuns:

Angelina Jolie