| xXAMAXx a întrebat:

Ce filme cu vampiri stiti dar sa NU fie horror?

7 răspunsuri:
| mariacris98 a răspuns:

1. Twilight (2008)
2. Twilight Saga New Moon(2009)
3. Twilight Saga Eclipse (2010)
4. Let the right one in (2008)
5. Queen of the damned (2002)
6. Interviu cu un vampir (1994)
7. Blade (1998)
8. Shadow of the vampire (2000)
9. From Dusk Till Dawn (1996)
10. Underworld (2003)
11. Day Watch (2006)
12. Nevestele lui Dracula (1960)
13. Vampire Suck
Uite aici un site cu mai multe filme cu vampiri:
http://snarkerati.com/movie-news/top-70-vampire-movies-of-all-time/
http://www.cinemagia.ro/filme/tags/filme-cu-vampiri/

| andreeadragutza22 a răspuns:

Twilight,vampires

| LovKid a răspuns:

Buna!
In afara de twilight.pe care sigur le-ai vazut pe toate 3.nu prea mai sunt.acum in noembrie apare al 4.in rest mai este "jurnalele vampirilor' este un serial.acum a aparut si sez 3.
este destul de interesant.ti-l recomand...asa.si mai era un film 'blood and chocolate'.ala e ca varcolaci...si e filmat la noi in Romania!
Sper ca am fost de ajutor!/... funda?

| AchiriAalex1 a răspuns:

Filmele su vampiri se bazeaza pe horror asa ca nu te pot ajuta. Nici nu o sa gasesti. Asteapta sa se mai faca filme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea horror e Seria Amurg.
Altele care nu sunt asa scary...nu stiuconfused

| twilightt a răspuns:

Twilight-amurg
new moon
eclipse
zori de zi 1. si mai este si 2 dar nu a aparut decat cartea.filmul apare pe 16 sau 20 noiembrie la cinematografe
the vampires diaries.toata lumea zice ca e mai bun ca twilight dar nici nu e la un sfert din el.e clar ca lumea apreciaza mai mult ce e nou dar nu e drept.se vede ca nici actorii nu joaca de 10 ba mai degraba joaca de 8-.ma rog fiecare cu cei place dar se vede ca twilight e mai bun!
dracula
the last vampire
breaking wind.o comedie dupa zori de zi.razi cu lacrimi la ea.
vampires suck.o comedie dupa twilight si new moon.e super amuzanta.
eu iti recomand si true blood.e dragut serialul.
Bo.nu e cu vampiri da e bunicel i-as da nota 8. cam atat stiu eu te rog mult funda?

| evi18 a răspuns:

"twilight" mi se pare foarte tare si nu ai de ce sa te sperii, apoi...mai e un serial "the vampire diaries", te sperie putin la inceput faptul ca apar vampirii din senin si zgomotele, dar m se pare ok.
spre ca te-am ajutat