| Emmie a întrebat:

Cine este Slender man?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

Slender Man, de asemenea Slenderman este un personaj fictiv care a apărut ca un fenomen pe internet creat de către utilizatorul Victor Surge pe forumul Something Awful în 2009. Acesta (Slender) este descris drept un om slab, nefiresc de înalt, cu o față goală și poartă un costum negru, cu o cravată gri. Slender Man de obicei se plimbă, răpește sau traumatizează oameni, în special copii.

Legendă Slender Man este un om subțire care se spune că umblă prin pădurile întunecate din America de Nord, iar cine pune un pas în pădurea lui se trezește în mijlocul acesteia. Lui Slender îi place să-și chinuie victimele. El se poate teleporta, vrând să facă dreptate în pădurea sa. Nimeni și nimic nu trăiește în pădurea acestuia decât el. Acesta poseda oamenii care calca in padurea lui.

Sursă: http://ro.wikipedia.org/wiki/Slender_Man.

Pa-pa.

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Un personaj dintr-un joc.