| Alex955 a întrebat:

Cine îmi recomanda și mie câteva seriale sau filme pana acum seriale urmărite ar fi : Lucifer, Vikings, Peaky Blinders și Game of thrones orice serial ați văzut și îl considerați ca merita îmi puteți spune, mulțumesc de timpul acordat ☺️

26 răspunsuri:
| Armyanka a răspuns:

Seriale: Sons of anarchy, the wire, elite(dacă îți plac cele cu adolescenți)
Filme: Belly, Babyboy, menace II society, get rich or die trying, the great Gatsby, boyz n the hood.

| lexy22 a răspuns:

Skins, singurul serial ce l am vizionat de 2 ori?

| relian a răspuns:

Serial bun care are de toate, desi mie nu imi plac serialele The 100 la asta nu am spus nu.Comparativ cu povestile ce zic altii pe aici la care te uiti putin apoi mergi sa dormi la asta nu se intampla asa ceva.
Filme,iti zic un film nu bun ci f bun Interstelar, mai rar film asa si asta are de toate.
Mai este un serial bunicel, Jericho si ala e ok, merge, actorii joaca bine, scenariu destul de bun.
La T 100 mie personal ce nu mi-a placut, este o tipa care din pct meu de vedere joaca fals, in rest totu e ok.Pacat cau bagat actrita aia, se putea gasi altcineva in loc, cineva care sa joace natural, dar asta e.

| LoveSleep a răspuns:

Catch 22
Dark

| Jade20 a răspuns (pentru LoveSleep):

"Dark"
Eram hyped inainte de serial, stiind ca este un dark fantasy si o productie facuta de catre germani. Fast forward dupa sezonul 2 am sters tot serialul, ceva mai groaznic n-am mai vazut in multi ani. Atat de bun a fost.

| LoveSleep a răspuns (pentru Jade20):

Uită-te la Riverdale atunci, Dark necesita un iq de peste 65, ca să înțelegi ceva. Poate nu te încadrezi, cine știe...

| Jade20 a răspuns (pentru LoveSleep):

Nu este vorba despre ideea serialului in sine, m-am referit la modul in care sunt construite personajele, in special cel principal (SIMP-ul plangacios) dar poate ca si tu esti la fel :j.
Iar ceea ce ai recomandat pare chiar si mai ordinar, poate vrei sa-l (re)vizionezi tu, cine stie...

Cat despre iq, observ ca este scuza anului folosita de oricine fara un simt critic prea dezvoltat, in momentul in care ii "ataci" gusturile.
Cum adica sa nu iti placa?!?
Uita-te la Riverdale,
HÂHÂHÂHÂHÂHÂ

Mai bine incearca tu un Fargo, House of Cards, Westworld, Chernobyl, Peaky Blinders, Vikings. Sau mai la subiect (dark fantasy): Stranger Things, Penny Dreadful (cel din 2014-2016). In rest nu mai manca atata c a c a t cu polonicul.

| LoveSleep a răspuns:

Pentru jade, care răspunde și da Block, ca să nu i se poată răspunde. Și apoi zice ca sunt nașpa ca ii dau 65iq. Când eu eram prea darnic din prima faza.

Invață să-ți expui punctul de vedere, ca nu știi sa vorbești și eu nu citesc gânduri.
"ceva mai groaznic nu am văzut"

Nici nu am ce sa îți zic. Tu te auzi ce argumente ai? Personajul principal e plângăcios. Lmao.

M-am uitat la toate pe care le-ai zis. Nu mi-a plăcut Peaky Blinders, dar nu o sa zic ca e un serial prost sau ca personajele sunt construite aiurea.
Cand spui ceva de genul, nu o mai poți da pe aia "E doar părerea mea". Nu pot să-i zic unuia ca ma-sa e c v ă și când ma întreabă de ce zic asta, sa ii zic ca e părerea mea.

Cand zici ca Dark e un serial prost sunt 2 alternative.
1. Ești pro st
2. Nu l-ai înțeles. Vezi punctul 1.

| Jus7t a răspuns (pentru LoveSleep):

Mie mi-a dat block pentru că i-am dat nefolositor și eronat la un răspuns și nu am jignit o cu absolut nimic laughing
Mi-a dat reply și apoi block.

| LoveSleep a răspuns (pentru Jus7t):

65iq

| Sn4k3 a răspuns:

Taboo
Deadwood
Sons of Anarchy
Ray Donovan
Luther
Suits
Banshee
Haunting of Hill House
Chernobyl
Wolf Creek
American Gods
The Boys
Bodyguard
Patriot
Lost
Black Sails
The Mentalist
The Blacklist
The Punisher/Daredevil
TWD
Jack Ryan
Pennyworth

| Liviu a răspuns:

The vampire diaries, the originals,deci au fost niste episoade, sezoane, de te lingi pe botic, si pe mustati, daca ai...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita te la Knightfall. E un fel de Game of thrones. E mișto
Mi a mai plăcut și blestemata care e in curs de desfășurare și The Witcher

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seriale:
1. Profiler
2. Millennium
3. Criminal Minds.

Filme:
1. Eyes Wide Shut
2. Starry Eyes
3. The Intruder
4. The Orphan
5. A Clockwork Orange
6. 2001: A Space Odyssey
7. The Shining.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Daredevil, The Punisher, Z Nation, The Rain, Narcos, Black Summer, Ragnarok, Casa de Papel, Negura, In Negura nopții.

| noname2021 a răspuns:

The mentalist, white collar big grin
Sunt geniale!

| Vasile2003 a răspuns:

. Teen wolf

2. Riverdale

3. The New Pope

4. The Young Pope

5. Lara

6. Shadowhunters

7. Legacies

8. The 100

9. Sex education

10. The Witcher

11. Terra Nova

12. 13 reasons why

13. Chiling Adventure of Sabrina

14. A Discovery of Witches

15. Sense 8

16. Lost in space

17. Travelers

18. Another life

19. Messiah

20. Merlin

21. Ultimul protector al orasului

22. Luna nera

23. Expresul zăpezii

24. Ordinul secret

25. Salvation

26. Vesnic vrăjitoare

27. Nowhere boys

28. The Oa

| Pantagruel a răspuns:

Cum? Nimeni?

Casa de papel

| Cosmin483 a răspuns:

Prison Break asta e genial. Orange is the New bleak și asta e foarte bun. Vizavi este genial dar nu l depășește pe Prison Break.

| Anonim1447799 a răspuns:

Cei 100 este foarte multă acțiune (sunt 7 sezoane doar 5 le găsești pe Netflix) e unul din serialele mele preferate
Jocurile foamei (sunt 4 părți) nu e serial, dar trebuie sa îl vezi ( e cel mai bun film pe care l-am văzut și crede-ma ca am văzut multe )

| LoveSleep a răspuns (pentru Anonim1447799):

Dacă ai văzut multe și zici ca cel mai bun e THG, nu ai văzut multe.

| Anonim1447799 a răspuns (pentru LoveSleep):

E tot ce ți-ai putea dori de la un film! Doar pentru ca tu ai un alt film preferat asta nu însemna ca THG nu e fain!

| LoveSleep a răspuns (pentru Anonim1447799):

Nu am zis ca nu e fain, am zis doar ca dacă crezi ca e cel mai bun, înseamnă că nu ai văzut destule.

| Alxblx a răspuns:

Uita-te la,, lost’’ crează dependență

| Jade20 a răspuns:

Money Heist.

| Deniskovici a răspuns:

Sons of Anarchy, cel mai bun serial vizionat de mine. Game of thrones și peaky blinder mici copii pe lângă el?