| JiHyun a întrebat:

Credeti ca un copil de pana in 12 i ar putea fi rau influentat de serialele cu fantome. spirite si chestii de genul asta?

Răspuns Câştigător
| Gamerita a răspuns:

Da. Daca de exemplu a vazut un film de groaza cu fantome sau seriale ar putea sad..copii pana in 12 ani chiar si la 12 ani se sperie rau... Dar daca cunosti pe cineva cu problema asta poti sa vb cu el`ea si sa ii spui ca nu exista aceste lucruri si ca totu e fals. Si i`ai putea recomanda sa se uite la desene animate sau filme gen comedy sau actiune happy funda?
BAFTA

16 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Pana in 12 ani... da
Abia dupa 12 ani incepi sa te dezvolti putin si sa nu te mai sperii din orice

Răspuns utilizator avertizat
| Amelya02 a răspuns:

DA!straight face

| RoxxuInna a răspuns:

Nu!

| AlexiaClaudia a răspuns:

Pai, eu cred ca da. Cand aveam vreo 10 ani m-am uitat cu sora mea la un film de groaza si am avut cosmaruri trei zile, pentru o persoana mica si naiva astfel de lucruri ii pot influenta in rau, oricine se teme de necunoscut.

Răspuns utilizator avertizat
| Laura a răspuns:

Nu. Cum am învățat să citesc (6-7 ani) țin minte că mă uitam la tot felul de filme, horror, crime, filme în care mai apăreau și scene erotice și uite că n-am rămas cu sechele. Mă rog, o să-l influențeze dacă e foarte prost.

| ȘtefiȘtef a răspuns (pentru Laura):

Nu conteaza inteligenta, conteaza mai mult felul de a fi oh go on Eu am cosmaruri daca vad ceva de groaza, si nu mai am 6-7 ani.

| Laura a răspuns (pentru ȘtefiȘtef):

Păi felul de a fi nu depinde de inteligență? Nu îi înțeleg pe ăștia care zic că au coșmaruri dacă văd ceva de groază, dar oricum să zicem că ai coșmaruri, asta e, sunt doar vise; asta nu înseamnă că ești "rău influențat".

| hunterpainting a răspuns:

Depinde de caracter si nivelul de inteligenta

| jucaria a răspuns:

Da adicha si fratiorul meu..are 11 ani si se uita la fenomene strani si ii plac filmele de groaza ii este frica dar tot se uita si este influentat tot timpul...

| ȘtefiȘtef a răspuns:

Eu, cel putin, sunt foarte speriata de ele. straight face

| CapitanuSemafor a răspuns:

Depinde de caracterul lui. As recomanda sa nu ii se dea asa ceva. Sa fie tinut pe comedii, aventura si documentare si daca va dori de capul lui sa se uite la filme horror etc.

| NoobOrPro a răspuns:

Nu prea cred straight face depinde si cum e, daca e asa mai timid ar putea fi influentat, dar daca e asa putin mai dur agresiv chiar deloc.

| alltoowell a răspuns:

Da, cred pentru ca l-ar putea traumatiza pe viata si ar avea cosmaruri oribile de neimaginat.

| RaduSeStie a răspuns:

Da, mintea lor nu este dezvoltata, si vor percepe ca pe ceva rau, traumewinking
Fundoi?laughing